ENG
A A A
 sierpień 2019 

Łódź/Scena dla tańca 2019: Vagabond Physical Collective „Lorem Ipsum” – reż. Paweł Urbanowicz

4 czerwca 2019 | godz. 19:00 | Łódź: Fabryka Sztuki w Łodzi, scena Art_Inkubatora, ul. Tymienieckiego 3

Pokaz spektaklu

We wtorek 4 czerwca na scenie Fabryki Sztuki w Łodzi grupa Vagabond Physical Collective zaprezentuje spektakl Lorem Ipsum. To autorski spektakl teatru tańca, w reżyserii Pawła Urbanowicza, traktujący o niespełnieniu i rodzących się z niego silnych uczuciach, wreszcie o przekraczaniu granic, wychodzeniu poza sferę komfortu, by zaspokoić własne pragnienia. Spektakl prezentowany jest w ramach programu Scena dla tańca 2019, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. 

 

O spektaklu:  

„Lorem ipsum” to powszechnie stosowane w środowisku poligraficznym określenie oznaczające tekst, który nic nie znaczy, a którego używa się do demonstracji czcionek i kompozycji pisma. Wykorzystanie obcojęzycznego tekstu pozwala lepiej skoncentrować się na jego aspektach wizualnych. Tradycyjnie treść stanowią fragmenty traktatu Cycerona O granicach dobra i zła: „Nie ma zatem takiego człowieka, który kocha cierpienie samo w sobie, kto by do niego dążył lub chciał go doświadczyć tylko dlatego, że jest to cierpienie, a dlatego, że czasami zdarzają się takie okoliczności, w których to cierpienie może doprowadzić go do jakiejś wielkiej przyjemności. Kto ma jakiekolwiek prawo obwiniać człowieka, który wybiera przyjemność nie wiążącą się z przykrymi konsekwencjami, albo tego, kto unika takiego cierpienia, które nie prowadzi do przyjemności? Jednocześnie potępiamy ze słusznym oburzeniem i czujemy niechęć do ludzi, którzy są tak owładnięci urokami nietrwałej przyjemności, tak zaślepieni jej pragnieniem, że nie dostrzegają, iż następstwem ich postępowania będą z pewnością cierpienie i trudności”.

 

Lorem Ipsum to autorski spektakl teatru tańca o poczuciu niespełnienia, które może być przyczyną ekstremalnie silnych uczuć i namiętności. To traktat o przekraczaniu granic w celu zaspokojenia własnych pragnień. Wychodząc poza sferę komfortu, człowiek ma możliwość podnieść jakość swojego życia. Jest to jednak ryzyko, które może skutkować fatalnymi dla niego konsekwencjami.

 

trailer

 

Reżyseria: Paweł Urbanowicz
Choreografia: zespół Vagabond Physical Collective
Dramaturgia: Anna Turczyńska i Franciszek Szumiński
Reżyseria świateł: Paweł Murlik
Muzyka: Mateusz Flis
Grafika: Beata Sadowska, The Bonbons Studio Graficzne – Aleksander Joachimiak

Występują: Monika Witkowska, Wiktoria Zawadzka/Karolina Januszek, Omar Karabulut, Oscar Mafa, Jarosław Mysona

Premiera: 14 września 2018

Czas trwania: ok. 60 min

   

Bilety: 20 zł / 30 zł; rezerwacje prowadzi Fabryka Sztuki w Łodzi (pon.–pt. w godz. 12.00-18.00) przez e-mail: teatrchorea@gmail.com lub tel: 506 103 207. W mailu należy podać: tytuł spektaklu, datę spektaklu, imię i nazwisko, na które ma być dokonana rezerwacja, ilość rezerwowanych biletów, oraz czy będą to bilety ulgowe czy normalne. Do zakupu biletów ulgowych upoważnione są osoby niepełnoletnie, uczniowie, studenci, emeryci, renciści, osoby z niepełnosprawnościami, osoby powyżej 80. roku życia, osoby objęte ulgą ustawową. System rezerwacji biletów zostanie zamknięty po wyczerpaniu limitu miejsc lub o godzinie 18.00 w dniu poprzedzającym wydarzenie. Bilety można odebrać w dniu wydarzenia, najwcześniej godzinę przed jego rozpoczęciem w szklanym hallu w Art_Inkubatorze w Fabryce Sztuki w Łodzi (ul. Tymienieckiego 3) lub od 20 maja 2019 roku w biurze Teatru CHOREA (pokój nr 18, budynek Fabryki Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3), od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-18.00. Płatność za bilety wyłącznie gotówką. Rezerwacje wygasają 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia. Aktualne informacje: FB.

 

Organizator:

Stowarzyszenie Aktywności Społeczno-Artystycznej „Nie Po Drodze” oraz Instytut Muzyki i Tańca we współpracy ze Słupskim Ośrodkiem Kultury, Polską Filharmonią Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara oraz Państwowym Teatrem Lalki Tęcza

 

Spektakl powstał we współpracy z Suwalskim Ośrodkiem Kultury, Stowarzyszeniem Aktywności Społeczno-Artystycznej „Nie Po Drodze”, Wydziałem Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie, Teatrem Tańca i Ruchu ROZBARK w Bytomiu, Gawlock Pictures oraz dzięki wsparciu sponsorów.

 

Spektakl zrealizowany w ramach Stypendium Prezydenta Miasta Suwałki.

 

Spektakl prezentowany jest w ramach programu Scena dla tańca 2019, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Kolejne pokazy spektaklu: 

17 września 2019 roku – Teatr im. St. I. Witkiewicza (Zakopane)

22 września 2019 roku – Strefa Kultury Wrocław

 

Vagabond Physical Collective – nieformalny kolektyw artystyczny tworzony przez absolwentów Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. To zderzenie sześciu energii twórczych młodych aktorów-tancerzy poszukujących swojego języka, którzy z zaangażowaniem wkraczają na polskie oraz światowe sceny. Prywatnie przyjaciele o podobnych poglądach na sztukę, dążący do budowania możliwości twórczej realizacji autorskich projektów. Zainteresowani prozaicznymi zagadnieniami, które dotykają każdego. W tworzonych obrazach scenicznych zawierają uniwersalne historie, z którymi widz może się utożsamić. W skład kolektywu wchodzą: Monika Witkowska, Wiktoria Zawadzka, Omar Karabulut, Oscar Mafa, Jarosław Mysona oraz Paweł Urbanowicz.

 

***

W ramach programu Scena dla tańca, będącego programem własnym Instytutu Muzyki i Tańca, finansowe wsparcie otrzymują projekty, dzięki którym spektakle taneczne mogą być regularnie prezentowane na scenach teatralnych i w instytucjach (jak centra sztuki czy galerie) w całej Polsce. Program umożliwia także regularne gościnne prezentacje spektakli tańca na scenach tanecznych w całym kraju. W tym roku na mapie Sceny dla tańca znajdą się m.in. Bytom, Słupsk, Łódź, Wrocław i Zakopane.

 

 IMIT (oryginał) Scena dla tańca 2019 (miniaturka)

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia