ENG
A A A
 grudzień 2019 
Kamea Dance Company "Mnemosyne", fot. materiały organizatora

Bytom/ROZBARK in Motion 2019: Kamea Dance Company „Mnemosyne”

29 czerwca 2019 | godz. 19:00 | Bytom: Bytomskie Centrum Kultury, Plac Karin Stanek 1

Pokaz spektaklu

Teatr ROZBARK, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK in Motion, zaprasza na spektakl Mnemosyne w wykonaniu izraelskiego zespołu Kamea Dance Company, w choreografii Tamira Ginza.

O spektaklu:

 

Wspomnienia budują i burzą, ścigają – ale i gasną… Skąd idę, dokąd zmierzam, czego jestem częścią?

 

Przedstawienie jest opowieścią o zbiorowej tożsamości i dziedzictwie, o świętowaniu i rytuałach zderzonych z osobistą tożsamością, którą kształtują indywidualne wspomnienia. Nikt przecież samodzielnie nie przezwycięży zbiorowej opowieści. Tamir Ginz (choreografia) i Avi Belleli (muzyka) po raz trzeci wspólnie stworzyli przedstawienie niezwykłe. Mnemosyne to nowy krok na drodze rozwoju zespołu, w którym wykorzystano unikalny alfabet ruchowy Ginza tworzony dla Kamea Dance Company. Premiera tego spektaklu uświetniła 15-lecie działalności zespołu.

 

Choreografia: Tamir Ginz
Tańczą: Ayelet Alfo, Sagi Baleli, Jonatan Bukschtein, Tom David, Lorris Eichinger, Noam Ephron, Eddy Hersaut Calazel, Einav Kringel, Lou Landre, Alma Lauer, Rona Lerner, Vladislav Panasyuk, Peter Starr, Elliot Thompson

Muzyka: Avi Belleli

Dramaturgia: Yoav Michaeli

Kostiumy: Inbal Ben Zaken

Scenografia: Adam Keller

Światła: Shay Yehudai

Czas trwania: 65 min

 

Kamea Dance Company to jeden z najważniejszych izraelskich zespołów tańca współczesnego. Zespół znany jest z wyjątkowego stylu, który łączy w sobie silne motywy dramatyczne i intensywny, wirtuozowski ruch. Dyrektor artystyczny Tamir Ginz tworzy kolorowe i pełne ekspresji choreografie. Kamea Dance Company cieszy się uznaniem krytyków i publiczności zarówno w Izraelu, jak i poza granicami kraju. Zespół tworzy 14 wszechstronnie utalentowanych, pełnych pasji tancerzy. Na bogaty repertuar zespołu składają się zarówno choreografie własne, jak i dzieła uznanych na całym świecie choreografów gościnnych. Zespół angażuje się również w projekty społeczne i edukacyjne.

 

Bilety w cenie: 40 zł ulgowy, 50 zł normalny

 

Karnety na spektakle (zakup możliwy tylko w kasie Teatru ROZBARK):

- 130 zł karnet na wszystkie spektakle, dla uczniów bytomskich szkół (gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne/ponadpodstawowe), zakup możliwy tylko w kasie Teatru, po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej.
- 180 zł ulgowy karnet na wszystkie spektakle, zakup możliwy tylko w kasie Teatru, po okazaniu dokumentu uprawniającego do zniżek (bilety ulgowe przysługują emerytom, rencistom, uczniom i studentom).
- 270 zł karnet na wszystkie spektakle, zakup możliwy tylko w kasie Teatru.

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia