ENG
A A A
 grudzień 2019 
ROZBARK in Motion

Bytom/ROZBARK in Motion 2019: Wernisaż wystawy Finalistów i Laureatów IV Konkursu Fotografii Teatralnej

21 czerwca 2019 | godz. 18:00 | Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK | Bytom

Wystawa

Teatr ROZBARK, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK in Motion, zaprasza na wernisaż wystawy Finalistów i Laureatów IV Konkursu Fotografii Teatralnej.

 

Wystawa, zlokalizowana w Teatrze ROZBARK, to niespotykana okazja, by przyjrzeć się najlepszym polskim fotografiom, które ukazują scenę i kulisy w trakcie prób i przedstawień. Jest to pierwsza w Bytomiu prezentacja efektów dorocznego Konkursu Fotografii Teatralnej.

 

Czwarta edycja Konkursu skłania do zapytania gdzie dzieje się teatr?. Oczywista wydawałaby się odpowiedź na scenie. Ale liczne fotografie zgłoszone do Konkursu i wybrane do finałowej puli oczywistość tę podważają. Niektóre z nich sugerują wręcz, że dzisiejszy polski teatr równie intensywnie dzieje się i ujawnia swoją prawdę w oczekiwaniu za kulisami, w twarzy aktorki palącej papierosa w garderobie, a nawet między spoglądającymi na siebie widzami. Dzieje się też w miejscach nieteatralnych, przekształconych w przestrzenie, na których odgrywane są przedstawienia. Dzieje się też w kadrach fotografii teatralnej będącej czymś więcej niż fotografowaniem teatru.


W gronie finalistów IV Konkursu Fotografii Teatralnej znalazło się 17 fotografów, spośród stu, którzy nadesłali swoje prace. Jury w składzie: Dariusz Kosiński, Magdalena Maciejewska, Chris Niedenthal, Agnieszka Olszewska, Agnieszka Wanicka z ponad 1400 zdjęć wybrało 10 teatralnych zdjęć sezonu oraz 11 zestawów dokumentujących przedstawienia premierowe. Na wystawie prezentowane są w oprawie graficznej Tomasza Kubarczyka.

 

Organizator: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Wstęp wolny.

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia