ENG
A A A
 grudzień 2019 
ROZBARK in Motion

Bytom/ROZBARK in Motion 2019: Spacerownik teatralny: Teatr, taniec i opera – śladami Melpomeny w Bytomiu

29 czerwca 2019 | godz. 12:00 | Bytom: start pod Bytomskim Centrum Kultury, Plac Karin Stanek 1

Inne

Spacerownik teatralny to projekt zapoczątkowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w 2015 roku, przy okazji obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce. Celem Spacerownika jest ożywienie historii, pokazanie miast od nowej, nieznanej strony, odkrycie miejsc związanych z przeszłością i teraźniejszością teatru. Premierowa odsłona bytomskiego Spacerownika przywoła średniowieczne przesądy dotyczące wędrownych performerów, przypomni burzliwe dzieje amatorskich zespołów teatralnych, nawiąże do powojennych dziejów Opery Śląskiej, w skrócie zaprezentuje historię tańca współczesnego w mieście i przypomni jego najnowsze dzieje. Teatr jest żywy, gdy jest pamiętany – i pamięci o teatrze ma służyć Spacerownik.

 

Organizator: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia