ENG
A A A
 luty 2020 
Lubelski Teatr Tańca „If/Then”

Lublin/XXIII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Lubelski Teatr Tańca „If/Then”

12 listopada 2019 | godz. 20:00 | Lublin: Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

Pokaz spektaklu

Na otwarcie XXIII Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca odbędzie się premiera spektaklu Lubelskiego Teatru Tańca If/Then w choreografii Josepha W. Altera we współpracy z tancerzami.  

 

Spektakl oparty jest na założeniu, że wszystkie istniejące rzeczy i zjawiska pozostają ze sobą we wzajemnej relacji. Dzięki temu zachowują stan uważności, będąc w gotowości do działania względem powstających zależności. Tancerze występujący w If/Then wiedzą, co nastąpi w spektaklu, jednak poszczególne elementy tej układanki pozostają dla nich do odkrycia w trakcie jego trwania. Aby dokonać tego odkrycia, tancerze muszą stale zadawać sobie pytanie: jak to, co się wydarza wpływa na mnie oraz jak ja wpływam na to co się wydarza?. Od ich uważności uzależnione jest to, co zobaczy widz (oraz to, czego nie zobaczy). Ten spektakl jest próbą wytworzenia uważności w sytuacji niepewności. Ten spektakl to gra, w której tancerze muszą podejmować decyzje w oparciu o konkretne zasady, nie mogąc być pewnymi rezultatu. Mam nadzieję, że tancerze ...ucieleśniają wartość jaką jest brak rywalizacji. Nie dlatego, że nie potrafią rywalizować, ale dlatego, że rozumieją czym jest istota gry (fragment z Tao Te Ching Stephena Mitchella).

 

pomysł i reżyseria: Joseph W. Alter
choreografia: Joe Alter we współpracy z tancerzami
wykonanie: Ryszard Kalinowski, Daniela Komędera-Miśkiewicz, Mikołaj Karczewski, Beata Mysiak, Anna Żak (w procesie tworzenia udział wziął Wojciech Kaproń)
muzyka: Aleksander Kościów

produkcja i realizacja dźwięku: Igor Szulc

projekt oświetlenia: Craig Wolf

światła: Grzegorz Polak
produkcja: Anna Kalita, Konrad Kurowski / Centrum Kultury w Lublinie, Lubelski Teatr Tańca
wsparcie produkcyjne: San Diego State University

premiera: 12 listopada 2019
czas trwania: 50 min

 

 

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia