ENG
A A A
 styczeń 2020 
Gdańsk/Biblioteka Tańca: Projekt „Taniec się czyta 2014” – Weekend III

Gdańsk/Biblioteka Tańca: Projekt „Taniec się czyta 2014” – Weekend III

9 maja 2014 - 10 maja 2014 | Gdańsk-Wrzeszcz: Biblioteka Tańca, al. Grunwaldzka 44

Projekt edukacyjny

Teatr Dada von Bzdülöw oraz Biblioteka Tańca zapraszają do udziału w tegorocznej kontynuacji cyklu edukacyjno-artystycznego, zatytułowanego Taniec się czyta: „W obiegowej opinii taniec jest tą sferą działań artystycznych, które należy odczuwać zmysłowo i na poziomie poruszeń emocjonalno-estetycznych opisywać. Marzeniem naszym jest, aby w Bibliotece Czytać Taniec zarówno poprzez doświadczenie fizyczne, jak i poprzez jego kulturowe kodyfikacje. O tańcu należy rozmawiać!”.

 

W programie Weekendu II znajdą się warsztaty, które poprowadzą Radek Hewelt, Filip Szatarski i Katarzyna Chmielewska. Ponadto odbędzie się pokaz spektaklu Clever Project w wykonaniu Radka Hewelta i Filipa Szatarskiego, dyskusję pospektaklową poprowadzi Barbara Świąder.

 

piątek 9 maja

warsztaty:

godz. 17:00 - 18:30 - Radek Hewelt 

godz. 18:45 - 20:15 - Filip Szatarski

sobota 10 maja

warsztaty:

godz. 10:00 - 11:30 - Katarzyna Chmielewska 

godz. 11:45 - 13:15 - Katarzyna Chmielewska 

godz. 19:00 - spektakl CLEVER PROJECT - Filip Szatarski i Radek Hewelt

godz. 20:00 - dyskusja po spektaklu - prowadzenie Barbara Świąder

 

Karnet na warsztaty i spektakl - 50zł, 

wstęp na spektakl CLEVER PROJECT dla osób bez karnetów: 10zł


na dyskusję po spektaklu wstęp wolny.

 

* projekt Taniec się czyta dofinansowano ze środków Miasta Gdańska

 

***
O spektaklu CLEVER PROJECT

 

 

Clever Project jest próbą ustosunkowania się do kryzysu ekonomicznego i w tym kontekście sytuacji artysty we współczesnym świecie. W oparciu o metodę dekonstrukcji widowiska scenicznego Clever Team będzie próbował zaproponować publiczności atrakcyjny program 10 spektakli za cenę jednego biletu oraz dodatkowa scenę w ramach promocji wakacyjnej, walentynkowej, świątecznej etc. Clever Team jest absolutnie samodzielny i autonomiczny na poziomie realizacji spektaklu. Duet udowadnia, że kryzys jest zjawiskiem inspirującym i pozytywnym. Dwóch performerów – Radek Hewelt i Filip Szatarski zaproponują publiczności: widowisko taneczne, operę, terapię grupową oraz wiele innych atrakcji.

 

 

choreografia, muzyka, wykonanie: Filip Szatarski i Radek Hewelt | asystent dramaturg: Michał Kotański, realizacja muzyczna: Günther Berger, scenografia: Luke Baio, asystentka choreograf: Julia Mach, kostiumy i reżyseria świateł:  Filip Szatarski i Radek Hewelt, premiera polska: GFT 2012, Klub Żak | realizacja we współpracy z Klubem Żak, WUK Wien, Instytutem Polskim w Wiedniu, projekt zrealizowany przy wsparciu: Kulturabteilung der Stadt Wien - MA7

 

 

 

 

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia