ENG
A A A
 czerwiec 2019 

Warszawa: Teatr Tańca Zawirowania „Wybieg” – chor. Karolina Kroczak

26 kwietnia 2015 | godz. 19:00 | Warszawa: Stara Prochownia, ul. Boleść 2

Pokaz spektaklu

Teatr Tańca Zawirowania zaprasza na pokaz spektaklu Wybieg w choreografii Karoliny Kroczak. Zagraniczną premierę spektakl miał w Meksyku, w Centrum Sztuki w San Luis Potosi.

 

Twórcy o spektaklu:

Tytułowy wybieg to miejsce prezentacji modelek, ale również wymówka, sposób, żeby pozbyć się kłopotów przez zafałszowanie rzeczywistości. Staramy się udowodnić naszą przewagę, wymóc na partnerze podziw i szacunek, uzależnić go od siebie. Oczywiście można by polegać na wzajemnym zaufaniu, ale żyjemy pod presją czasu, wyglądu, statusu i przekonań, więc stosujemy wybiegi, które pozwalają nam dobrze się poczuć jak najmniejszym kosztem. Poddajemy się terrorowi oczekiwań partnera, ale tak naprawdę sami siebie tresujemy.  Przypominamy trochę zwierzęta, które po pewnym czasie uwięzienia zyskują swoją pozorną wolność na wybiegu. 

 

Inspiracją do stworzenia przedstawienia były pytania o płeć, relacje, które tworzymy i obraz siebie, który powstaje pod ich wpływem. Co oznacza być kobietą, a co mężczyzną? Jakie stereotypy określają płeć i nasze życie w związku? Spektakl ma strukturę kolażu, zestawiającego klisze zaczerpnięte z rozrywkowych programów tanecznych, archetypowych obrazów relacji damsko-męskich i elementów życia prywatnego wykonawców.

Przedstawienie prezentowane było w ramach X edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania (pokaz work in progress/ w CSW Zamek Ujazdowski).

 

Choreografia: Karolina Kroczak
Tancerze: Elwira Piorun, Szymon Osiński
Muzyka: Greg Haines, Bonnie Tyler, Byetone, Bryan Adams, Black
Czas trwania: 50 min.

 

Karolina Kroczak - tancerka, choreografka, pedagog tańca. Zajmuje się tańcem współczesnym i improwizacją. Prowadzi zajęcia z tańca współczesnego, warsztaty, wykłada na kursach instruktorskich (m.in. Egurrola Dance Studio, Akademia Tańca Zawirowania, Pro Art Festival) Przez pracę twórczą kontynuuje poszukiwania z zakresu antropologii  widowisk (w 2008 roku uzyskała dyplom magistra z dziedziny antropologii kultury Wiedza o Kulturze, UW), użycia procesu i metody zadaniowej w pracy twórczej. Realizuje autorskie projekty choreograficzne i reżyserskie (Tropiciele, Voices, Rzeczy, rzeczy, rzeczy…), współpracuje przy produkcjach teatralnych (Teatr Capitol, przestrzeń wymiany działań Arteria) i telewizyjnych (TVN  choreografka „You Can Dance – Po prostu tańcz”, Polsat  choreografka programu „Taniec z Gwiazdami”). W latach 2005-2007 uczestniczka projektu Wyższa Szkoła Sztuk Performatywnych, realizowanego przez Śląski Teatr Tańca w Bytomiu. Jako tancerka od 2006 roku związana jest z Teatrem Tańca Zawirowania (współpraca: Larumbe Danza, Daniel Abreu, Tomáš Nepšinský, Nadar Rosano).

 

Bilety: 20zł
Bilety są do kupienia w biurze Zawirowań lub na 30 minut przed spektaklem - w Starej Prochowni.

 

Rezerwacje biletów: tel. 796550570 lub ttzawirowania@gmail.com.

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia