ENG
A A A
 październik 2020 
aktualności - archiwum | 10
Iza Szostak. Fot. Marta Ankiersztejn

Warszawa: Pokazy prac solowych i work in progress w ramach Festiwalu Ciało/Umysł

30 września 2020

W ramach 19. Festiwalu Ciało/Umysł w środę i w czwartek odbędą się pokazy dwóch polskich prac w formule work in progress, a także prezentacje prac solowych. W pierwszej grupie znalazły się pokazy Renaty Piotrowskiej-Auffret z Hell in Process (środa) i Future Presence Izy Szostak (czwartek), natomiast  w drugiej  spektakle: Dzień, w którym V. dała mi do myślenia, albo jak pozbyłam się prokrastynacji Aleksandry Bożek-Muszyńskiej i Dance, Pilgrim, Dance Kasi Wolińskiej. Na srodę nie ma już wolnych miejsc. Organizatorzy zapraszają w czwartek 1 października. Wszystkie wydarzenia odbędą się w Szkole (Komuna/Warszawa, ul. Emilii Plater 31).

 

Future Presence to projekt artystyczno–badawczy, nad którym choreografka pracuje od marca 2020 roku, czyli od ogłoszenia lockdownu z powodu koronawirusa. Artystka podejmuje działania oparte na analizie rzeczywistości wirtualnej (ang. virtual reality, VR), której społeczność, gromadząc się kolektywnie, zastępuje fizyczną bliskość ciał – ciałem wirtualnym.

Fot. Marta Ankiersztejn

Wystartowała strona polishdancephotography.art Marty Ankiersztejn

30 września 2020

Strona www.polishdancephotography.art to autorski projekt Marty Ankiersztejn, zrealizowany w ramach tegorocznego stypendium „Kultura w sieci”. Oficjalna inauguracja wirtualnej galerii miała miejsce podczas zakończenia II Kongresu Tańca, 29 września 2020 roku. Ta cyfrowa kolekcja prezentuje sylwetki fotografek oraz fotografów tańca i ich dorobek ostatniej dekady. Obok prac autorki projektu znajdziemy tam fotograficzne „the best off”  Klaudyny Schubert, Katarzyny Machniewicz, Pat Mic, Jakuba Wittchena, Macieja Rukasza, Macieja Zakrzewskiego i Tomasza Ćwiertni. 

Warszawa: W sobotę otwarcie XVI Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Zawirowania”

29 września 2020

3 października o godz. 19.00 Centrum Teatru i Tańca w Warszawie zaprasza na wydarzenie inaugurujące XVI Międzynarodowy Festiwalu Tańca Zawirowania – polską premierę spektaklu Hyperspace, którego autorem jest James Batchelor. Hyperspace to trzecie dzieło australijskiego choreografa należące do serii, która powstała dzięki ekspedycji naukowej na Antarktykę w 2016 roku. Seria ta jest próbą nawiązania dialogu, współpracy i wymiany między badaniami naukowymi i artystycznymi. Dzień wcześniej James Batchelor poprowadzi warsztaty w Akademii Tańca Zawirowania. 

 

Tegoroczna edycja festiwalu Zawirowania odbywać się będzie przez kilka miesięcy i potrwa do grudnia. Portal taniecPOLSKA.pl udzielił wydarzeniu wsparcia medialnego.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia