ENG
A A A
 maj 2021 
aktualności - archiwum | 10
Dominika Knapik, fot. Wolfgang Macher

Wrocławski Teatr Pantomimy: Ruszają próby do nowego spektaklu w reżyserii i choreografii Dominiki Knapik

7 kwietnia 2021

Wrocławski Teatr Pantomimy rozpoczął próby do spektaklu o roboczym tytule Tiki i inne zabawy z Czechowem w reżyserii i choreografii Dominiki Knapik. Premiera zaplanowana jest na 14 maja w Centrum Sztuk Performatywnych PIEKARNIA.

 

Punktem wyjścia do pracy nad przedstawieniem jest twórczość dramatyczna Antona Czechowa oraz wzięta w cudzysłów sytuacja psychoterapii grupowej eksplorowana pod względem jej teatralnej formy. W spektaklu dążymy do spotkania niemożliwego: Płatonow zafunkcjonuje w jednej przestrzeni zarówno z Iwanowem, jak i Raniewską („Wiśniowy sad”). Trzy siostry skonfrontują się z Borkinem („Iwanow”), a Szarlotta („Wiśniowy sad”) zestawiona będzie z Trigorinem („Mewa”). Zderzamy ze sobą różne Czechowowskie typy wraz z ich wadami i trudnościami psychicznymi: depresją, chorobą dwubiegunową, osobowością narcystyczną, histerią, chorobliwą wesołością i innymi – mówi Dominika Knapik.

Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk inauguruje program wspierania publikacji o choreografii

7 kwietnia 2021

Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk inauguruje program wspierania publikacji z zakresu współczesnej choreografii, jej historii, teorii i codziennej praktyki. Organizator zaprasza zarówno wydawców, jak i autorów tekstów oraz tłumaczy (jeśli projekt wydawniczy dotyczy przekładów  niepublikowanych wcześniej w Polsce tekstów) do składania wniosków o dofinansowanie autorskich honorariów.  W ramach programu fundacja wspierać będzie zarówno powstawanie oryginalnych polskich tekstów/artykułów o ważnych (zwłaszcza w obecnym czasie) aspektach współczesnej choreografii, jak i dofinansowywać tłumaczenia istniejących już obcojęzycznych materiałów czy fragmentów książek, które nie zostały dotąd opublikowane w Polsce. Wnioski mogą także dotyczyć tłumaczeń z języka polskiego na obcy, przy potwierdzeniu od międzynarodowego wydawcy gotowości publikacji materiału.

 

Termin naboru wniosków do programu: 4 maja 2021

 Wnioski należy przesłać na adres: aplikacje@artstationsfoundation.pl

TVP Kultura: W niedzielę kolejne odcinki „Sceny tanecznej” – taniec jazzowy, step i musical

2 kwietnia 2021

W niedzielę 4 kwietnia o godz. 22.15 i 22.45 TVP Kultura wyemituje kolejne odcinki programu Scena taneczna. Jest to nowy cykl stacji, w którym widzowie poznają historię tańca i różnorodność jego języka. W dziewiątym i dziesiątym odcinku zaprezentowane zostaną: taniec jazzowy i stepowanie oraz taniec musicalowy.

 

W tańcu jazzowym zobaczymy zespół Kieleckiego Teatru Tańca, w stepie Joannę i Chrisa Ernestów, a fragmenty ze spektakli m.in. Mamma Mia!Hair i Jesus Christ Superstar zatańczy zespół Teatru Rozrywki w Chorzowie. O rozwoju tych technik i form tanecznych opowiedzą Aleksandra Dziurosz i Klaudia Carlos.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia