ENG
A A A
 maj 2021 
aktualności - archiwum | 11

IMiT: Wyniki pierwszego naboru do VI edycji Programu przekwalifikowania zawodowego tancerzy – stypendia

31 marca 2021

Instytut Muzyki i Tańca ogłasza wyniki naboru wniosków do VI edycji Programu przekwalifikowania zawodowego tancerzy – stypendia. 24 marca 2021 odbyło się zdalne posiedzenie komisji opiniującej wnioski złożone w pierwszym naborze do programu. W skład komisji weszli:

Grzegorz Chełmecki – ekspert niezależny

Janusz Orlik – ekspert niezależny

Joanna Sibilska – ekspertka niezależna

 

Do 15 września 2021 roku można składać wnioski do drugiego naboru tegorocznej edycji programu.

IMiT: Trwa nabór wydarzeń tanecznych do trzeciej ogólnopolskiej akcji tańczMY

29 marca 2021

Uprzejmie przypominamy, że do 14 kwietnia trwa nabór do trzeciej ogólnopolskiej akcji tańczMY, którą Instytut Muzyki i Tańca organizuje z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, obchodzonego na całym świecie 29 kwietnia od prawie 40 lat. Sama akcja odbędzie się od 22 kwietnia do 9 maja i mogą wziąć w niej udział instytucje kultury, organizacje pozarządowe, nieformalne grupy artystyczne oraz osoby fizyczne. Wszyscy otrzymają możliwość oznaczenia organizowanych wydarzeń znakiem tańczMY, który będzie scalać te przedsięwzięcia wokół wspólnej idei. W związku z sytuacją epidemiczną możliwe jest zgłoszenie zarówno tych odbywających się stacjonarnie, jak i w formule online.

 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami!

Grafika: plakat grupy Flo6x8

Radio Kapitał: Jutro kolejna audycja „Kto nie skacze”. Temat: flamenco

26 marca 2021

W sobotę o godz. 12.00 w Radio Kapitał będzie można wysłuchać już 12. odcinka audycji Kto nie skacze. Jest to autorski program Anki Herbut i Łukasza Wójcickiego o tańcu i choreografii, a także o formach scenicznych z pogranicza działań artystycznych i aktywizmu, choreografiach społecznych i społecznych tańcach oraz o tym, jak polityczność łączy się ze sztuką, somatyką i fizycznością. Tematem 12. odcinka audycji będzie flamenco. Wbrew pozorom skomercjalizowanego wyobrażenia na rzecz przemysłu turystycznego, masowej popkultury i neoliberalnej wizji świata, jest to sztuka, która wyrasta z buntu i sprzeciwu wobec struktur władzy. Sztuka, która narodziła się jako broń polityczna do wzmacniania głosu i obecności dyskryminowanych grup społecznych.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia