ENG
A A A
 październik 2020 
aktualności - archiwum | 11
autorka: Dana Chmielewska

Dziś spotkanie Przestrzeni Wspólnej – miejsca online rozmów o choreografii i tańcu

28 września 2020

Inicjatywa Przestrzeń Wspólna to oddolna platforma wymiany wiedzy między osobami profesjonalnie i amatorsko praktykującymi i badającymi taniec, choreografię oraz szeroko rozumianą pracę z ciałem. Jej inicjatorkami są Alicja Czyczel, Katarzyna Słoboda i Marcelina Obarska, które zapowiadają: „Metoda naszej pracy opiera się na spotkaniach samokształceniowych, lekturze tekstów autorstwa praktyczek/praktyków i badaczek/badaczy tańca, dyskusjach seminaryjnych oraz dzieleniu się naszymi sposobami tworzenia, dokumentowania i rozwijania pracy artystycznej i badawczej”.

Spotkania są regularne, bezpłatne i otwarte. Odbywają się co dwa tygodnie w poniedziałki lub wtorki przez ZOOM-a. Dzisiejsze spotkanie zaplanowano w godz. 18.00-20.00. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.   

II Kongres Tańca – transmisja online

25 września 2020

Już w najbliższy weekend rozpocznie się finał II Kongresu Tańca. Główna część wydarzenia obejmuje panele, które będą transmitowane online. Serdecznie zapraszamy do oglądania i uczestnictwa w dyskusjach na kanale YouTube Instytutu Muzyki i Tańca. Zdalni uczestnicy Kongresu mogą zadawać na panelistom pytania, które zostaną przekazane moderatorom. Paneliści odniosą się nich w ostatniej części każdego z paneli. Odpowiedzi na pytania, na które nie uda się odpowiedzieć podczas panelu pojawią się na stronie https://kongrestanca.pl/ do końca października.

 

Każdy dzień II Kongresu Tańca będzie transmitowany oddzielnie na kanale YouTube Instytutu Muzyki i Tańca:

 

27 września (niedziela) 12.30–18.00

https://youtu.be/j87k6KiABF4

 

28 września (poniedziałek) 9.00–17.30

https://youtu.be/QUBC3lPCP2I

 

29 września (wtorek) 9.00–11.30

https://youtu.be/rk1enxkKcOQ

fot. materiały organizatora

Startuje Choreografia w Sieci

25 września 2020

Czym jest dla Ciebie choreografia? Na ile budżet ogranicza Twoją wyobraźnię? Jaką rolę w Twojej pracy odgrywa „spektakularność”? Czy istnieje projekt, który od dawna chciałaś/eś zrealizować? 

 

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziemy na platformie internetowej http://choreografiawsieci.pl/. Choreografia w Sieci startuje już w najbliższą niedzielę 27 września o godz. 19.00.

 

Pomysł na Choreografię w Sieci zrodził się z potrzeby stworzenia usystematyzowanej wspólnoty choreografów i choreografek polskiego pochodzenia, rozrzuconych po całym świecie. To innymi słowy Leksykon Polskiej Sztuki Choreograficznej, w którym znajdziemy m.in. zebrany dorobek twórczości, ale także bezpośredni kontakt do artystek i artystów. Autorką platformy jest Aleksandra Osowicz. Projekt jest realizowany w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kultura w sieci.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia