ENG
A A A
 listopad 2020 
aktualności - archiwum | 12
Archiwum Krakowskiego Teatru Tańca

Powstało archiwum Krakowskiego Teatru Tańca

30 października 2020

Paweł Łyskawa – wieloletni tancerz, menadżer i lider Krakowskiego Teatru Tańca w ramach stypendium „Kultura w sieci” opracował archiwum Teatru. Obejmuje ono jego historię, analizę wybranych spektakli z lat 1996-2012 oraz tekst analizujący światło w spektaklach Eryka Makohona, a także zawiera materiały prasowe, filmy i zdjęcia. Dotychczas przygotowany zbiór stanowi punkt wyjścia do prowadzenia dalszych prac, które mają doprowadzić do wydania publikacji poświęconej Krakowskiemu Teatrowi Tańca. Archiwum będzie systematycznie uzupełniane o gromadzone wciąż materiały, artykuły, recenzje itp. 

 

Archiwum dostępne jest pod adresem: https://krakowskiteatrtanca.pl/archiwum

Instytut Muzyki i Tańca: Przedłużone terminy w projektach „Sceny dla tańca” i „Wspierania aktywności międzynarodowej”

30 października 2020

Instytut Muzyki i Tańca stworzył możliwość przedłużenia terminu składania sprawozdań końcowych oraz realizacji projektów w programach Scena dla tańca 2020 oraz Wspieranie aktywności międzynarodowej 2020. Aby skorzystać z tej możliwości, należy złożyć wniosek. 

 

Szczegółowe informacje o procedurze oraz pliki do pobrania na stronie Instytutu Muzyki i Tańca: 

- dla programu Scena dla tańca: 

https://imit.org.pl/programy/departament-tanca/4503 

- dla programu Wspieranie aktywności międzynarodowej: 

https://imit.org.pl/programy/departament-tanca/4504

 

Zachęcamy do zapoznania się z wprowadzonymi zmianami.

"Fearless", Fot. Andrzej Hajdasz

Warszawa: W czwartek listopadowa odsłona Centralnej Sceny Tańca

30 października 2020

Podczas listopadowej odsłony Centralnej Sceny Tańca w Warszawie, która zaplanowana jest na 5 listopada w Mazowieckim Instytucie Kultury, zaprezentowane zostaną dwa spektakle solowe polskich tancerek i choreografek – Fearless Małgorzaty Mielech oraz Kambium Aleksandry Bożek-Muszyńskiej. Po pokazach kuratorka cyklu Paulina Święcańska poprowadzi „Rozmowy też o tańcu”. Z zaproszonymi gośćmi połączy się on-line.

 

Kambium to krótka i niezobowiązująca podróż przez najwrażliwszą część miazgi. 

Fearless: Poznaj nieustraszoną dziewczynę, która wchodzi na ring, aby stoczyć walkę ze swoimi demonami, próbując zrozumieć genezę strachu. 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia