ENG
A A A
 listopad 2020 
aktualności - archiwum | 13

Taniec – nowy program dotacyjny Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

29 października 2020

Po raz pierwszy w historii Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło nabór do programu dotacyjnego Taniec, którego operatorem jest Instytut Muzyki i Tańca. Program jest skierowany do artystów i instytucji, którzy mają osiągnięcia w dziedzinie tańca, a także do tych, którzy dopiero się rozwijają.

 

„Dotychczas projekty z zakresu tańca były ujęte w programie dotacyjnym razem z teatralnymi. Stworzenie odrębnego programu jest realizacją postulatu obu edycji Kongresu Tańca. To ważny moment dla środowiska i rozwoju tej dziedziny w Polsce” – mówi Aleksandra Dziurosz, zastępca dyrektora Instytutu Muzyki i Tańca.

„EWA” – informacje o działaniach Wojciecha Grudzińskiego w ramach projektu

29 października 2020

Punktem wyjścia projektu EWA Wojciecha Grudzińskiego jest zjawisko najbliższego pokrewieństwa, które było impulsem do pracy nad praktyką choreograficzną. Proces twórczy jest realizowany w ramach miejskiego programu wsparcia Mobilni w Kulturze, który jest organizowany przez Urząd m.st. Warszawy.  Otrzymane stypendium umożliwiło artyście przeprowadzenie indywidualnych prób, które stanowią przygotowanie do późniejszej realizacji nowego spektaklu. Rezultatem przeprowadzonych prób są nagrania wideo, które dokumentują przebieg pracy nad projektem. Filmy są udostępnione online na profilu artysty na kanale Vimeo. Celem wszystkich działań artystycznych, które są realizowane od sierpnia 2020 roku, jest praca nad strukturą i zapisem wstępnej formy scenariusza stanowiącego trzon przyszłej pracy nad pzedstawieniem, odwołującym się do zagadnień związanych z tematyką najbliższego pokrewieństwa i czerpiący formę z materiałów archiwalnych poprzedniego pokolenia.

 

Projekt dofinansowany z funduszy m.st. Warszawy

Wystartował nabór do programu „Zamówienia choreograficzne 2021”

26 października 2020

Instytut Muzyki i Tańca ogłasza nabór wniosków do programu Zamówienia choreograficzne. Budżet programu w edycji 2021 wynosi 150 000 zł.

 

Celem programu jest animacja współpracy polskich zawodowych artystów tańca: zespołów, grup tanecznych, kolektywów powołanych na rzecz realizacji premiery z uznanymi choreografami polskimi i zagranicznymi, a także wzbogacanie repertuaru zawodowej polskiej sceny tańca o różnorodne pod względem choreograficznym spektakle taneczne.

 

Termin nadsyłania wniosków do edycji upływa 7 grudnia 2020 roku. Wnioski należy składać elektronicznie za pomocą systemu Witkac.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia