ENG
A A A
 listopad 2020 
aktualności - archiwum | 14
Hertz Haus

Hertz Haus: Spektakl „Portrety beznadzieje – spektakl usieciowiony” dostępny online

26 października 2020

W projekcie „Portrety beznadziejne – spektakl usieciowiony” zespół Hertz Haus wraca do koncepcji spektaklu z 2017 roku, a jego narracja wzbogacona jest możliwościami płynącymi z nowego medium, jakim jest wideo. Nie jest to tylko rejestracja spektaklu, a poetycki reportaż, który przeniesie kluczowe fragmenty Portretów w nową przestrzeń i kontekst. To nadal opowieść o procesie definiowania siebie wobec społeczeństwa, ale głównie wobec własnych filtrów, kształtujących autoportret. Projekt wideo został zrealizowany w ramach programu Kultura w sieci i będzie dostępny na stronie https://hertzhaus.pl/haus/ do 17 kwietnia 2021 roku.

Fot. Michał Leśkiewicz, próby do chor. „Episode 31” Alexandra Ekmana. Na zdj.: Fernando Troya, asystent choreografa oraz tancerze Teatru Wielkiego w Poznaniu

Poznań: Wkrótce druga premiera w ramach programu „Zamówienia choreograficzne 2020” – „BER” z „Episode 31”

23 października 2020

Stworzona przez choreografa światowego formatu, Alexandra Ekmana, choreografia Episode 31 powstała dla nowojorskiej Juilliard School. Pracując nad nią Ekman, eksperymentował z tańcem w miejscach publicznych: 20 tancerzy tańczyło w nowojorskim metrze, na ulicach, placach i w parkach. Już za dwa tygodnie zobaczymy Episode 31 po raz pierwszy w Polsce, przygotowany z tancerzami Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Poznańska prezentacja choreografii Episode 31 będzie jedną z części tryptyku BER, którego premiera zaplanowana jest na 6 listopada, o godz. 19.00.

 

UWAGA: Ze względu na obecną sytuację premiera została przeniesiona na 20 listopada

 

Spektakl Episode 31 jest współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2020.

PolandDances

Trwa drugi nabór do PolandDances. Szansa dla festiwali na promocję za granicą

23 października 2020

Od 12 października do 6 listopada trwa drugi nabór do PolandDances, czyli nowego narzędzia impresariatu zagranicznego. Jego organizatorami są Instytut Muzyki i Tańca wraz z Instytutem Adama Mickiewicza, którzy między innymi poprzez stronę polanddances.pl chcą promować polski taniec wśród zagranicznych odbiorców, w tym kuratorów, dyrektorów festiwali i promotorów. 

 

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy wszystkie ogólnopolskie i międzynarodowe festiwale tańca do zgłaszania się. Publikujemy formularz zgłoszeniowy oraz oświadczenie, które po wypełnieniu i podpisaniu należy odesłać na adres festivals@polanddances.pl.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia