ENG
A A A
 listopad 2020 
aktualności - archiwum | 17
fot. Bartosz Kruk

Jędrzejów/Scena dla tańca 2020: „Zobacz Jazz” Kieleckiego Teatru Tańca na scenie w Jędrzejowie

16 października 2020

Widowisko Zobacz Jazz. Hymn of life & Golden Ages Kieleckiego Teatru Tańca już jutro będzie mogła obejrzeć publiczność w Jędrzejowie. Spektakl jest podróżą w głąb kultury tańca jazzowego, jego historii oraz różnorodnych odmian. Całość tworzą tu dwie kompozycje choreograficzne: Hymn of Life, której autorem jest Jean Claude Marignale (pseud. Mister Dynamite) oraz Golden Ages stworzona przez Jean-Charlesa Zambo (pseud. JoYsS). Akt I to taneczna alegoria współczesnych relacji międzyludzkich. Środkami artystycznymi, jak styl tańca modern jazz i jazz rock, dotykamy takich pojęć jak odmienność kulturowa i rasowa, obalanie granic społecznych, konflikty pokoleń, niezbywalna potrzeba wolności. Taniec jazzowy staje się tu pomostem między ludźmi, jak esperanto ruchu – forma, która daje wszystkim równy dostęp do świata i do nas samych. Akt II przenosi widza do roztańczonego Harlemu z lat 20-tych i 30-tych XX wieku. Każdy element spektaklu stanowi swoisty hołd złożony kulturze swing jazzu oraz jego wpływowi na kształtowanie takich stylów jak: charleston, lindy hop, boogie, rock oraz wielu innych, rozwijających się na całym świecie. 

 

Początek pokazu o godz. 17.00 (sobota, 17 października) w Centrum Kultury w Jędrzejowie. Spektakl jest współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2020.  

Warszawa: W sobotę Noc tańca

16 października 2020

W sobotę, 17 października w warszawskim Centrum Promocji Kultury Praga Południe, odbędzie się Noc tańca. Będzie to wieczór z tańcem współczesnym w różnych formach. W programie wydarzenia znajdzie się spektakl kolektywu HOTELOKO movement makers Axiom of Choice (Mirek Woźniak i Agata Życzkowska). W kolejnej części wieczoru zaplanowano premierę wideo STILL STANDING, zrealizowanego przez Aleksandrę Janus, Weronikę Pelczyńską i Monikę Szpunar oraz krótkie etiudy choreograficzne zaprezentowane w formie na żywo oraz na wideo m.in. przez Izabelę Orzełowską, Łukasza Wójcickiego, Amandę Nabiałczyk, Katarzynę Sypniewską, Magdalenę Zdanowicz, Karinę Szutko i Teatr Tańca Jazgot.

 

Organizatorem wieczoru jest Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’. Projekt jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa. Wstęp na zaproszenia.

Kraków/Zamówienia choreograficzne 2020: Przed nami trzy wieczory z premierą „Kantor. Burza”

15 października 2020

Dziś, jutro i w sobotę Cricoteka zaprasza na premierę spektaklu Kantor. Burza z choreografią Anny Godowskiej i w reżyserii Sławka Krawczyński. To zarazem pierwsza w tym roku premiera odbywająca się w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2020 Instytutu Muzyki i Tańca. Kantor. Burza jest taneczną podróżą w głąb świata Tadeusza Kantora. W pracy nad spektaklem Krawczyński i Godowska sięgnęli po wypracowane przez siebie, autorskie metody. Teatr Kantora był jedną z najważniejszych inspiracji, które poprowadziły mnie ku poszukiwaniom metody w obrębie pracy ze snami i nieświadomością. „Kantor. Burza” stanowi domknięcie pewnego długiego etapu mojej twórczości. Jest czymś, w rodzaju powrotu do źródeł, a zarazem podziękowaniem i hołdem, jaki chciałbym złożyć wielkiemu artyście, któremu tak wiele zawdzięczam – zaznacza Sławek Krawczyński.   

 

Premierowe pokazy spektaklu Kantor. Burza (15-17 października) rozpoczynają się o godz. 19.00 (dzisiejszy pokaz jest pokazem zamkniętym). 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia