ENG
A A A
 listopad 2020 
aktualności - archiwum | 18

Zrzeszenie krytyków i krytyczek tańca – czas na działanie w ZASP-ie

15 października 2020

Polskie środowisko taneczne, od dawna aktywne w dialogu z instytucjami i władzami różnego szczebla, coraz bardziej zdecydowanie organizuje się i osiąga cele. Po wielu skutecznych oddolnych inicjatywach, czas na zrzeszenie krytyków i krytyczek. Z pewnością każda i każdy z piszących o tańcu zna bolączki naszej profesji, które utrudniają nam regularną pracę. Spróbujmy wspólnymi siłami zmienić sytuację. Dzięki zainteresowaniu się naszą sytuacją przez Związek Artystów Scen Polskich mamy szansę doprowadzić do powołania Sekcji Krytyki Tańca. Będzie to proces złożony, ale przeprowadzenie go jest w pełni realne. Po zachęcie, wyrażonej na II Kongresie Tańca przez p. Monikę Myśliwiec (przewodniczącą Sekcji Tańca i Baletu), zdecydowałyśmy się kuć żelazo póki gorące. Dlatego kontynuujemy rozmowy podjęte na forum podczas II Kongresu Tańca i pragniemy jak najszybciej zmierzać do powołania Sekcji. ZASP widzi realną szansę na jej powstanie. Będzie ona reprezentować interesy krytyków i krytyczek tańca,  mając charakter odpowiedni do specyfiki zawodu.  Zapraszamy na środowiskowe spotkanie, na którym przedstawimy możliwości, a także zbadamy zainteresowanie członkostwem w sekcji. Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom w dwóch terminach, by ułatwić uczestnictwo osobom o różnych grafikach dziennych. 

 

Anna Królica i Hanna Raszewska-Kursa

Janusz Orlik, Joanna Leśnierowska

Poznań: Jutro zakończenie programu Stary Browar Nowy Taniec

15 października 2020

15 października 2004 roku, w ramach programu performatywnego Art Stations Foundation, przy wsparciu Grażyny Kulczyk zainaugurowany został w Poznaniu program Stary Browar Nowy Taniec. Dokładnie 16 lat i jeden dzień później, w piątek 16 października 2020 roku program się zakończy. Jego finałowym wydarzeniem będzie pokaz spektaklu KODA (a tribute) Janusza Orlika i Joanny Leśnierowskiej – kuratorki i spiritus movens programu Stary Browar Nowy Taniec.

 

Redakcja taniecPOLSKA.pl składa przy tej okazji całemu zespołowi SBNT wielkie gratulacje oraz serdeczne podziękowania za lata starań i zaangażowania w rozwój polskiej choreografii i całego środowiska tanecznego. Efekty Waszej pracy obserwowaliśmy przez te lata z ogromnym zainteresowaniem i niesłabnącą przyjemnością. 

"Sunrise Sunset", fot. Imogen_Heath

Poznań: Program performatywny w Pawilonie – premiery Kuby Borkowicza i Przemka Kamińskiego oraz pokaz pracy Ani Nowak

14 października 2020

W nowym sezonie poznański Pawilon w programie performatywnym Nowe Drogi Teatru we współpracy ze Stowarzyszeniem Korporacja Teatralna zaprezentuje trzy performanse, w tym aż dwie polskie premiery. Na 16 października zaplanowany jest performans First Tattoo / Pierwszy Tatuaż Kuby Borkowicza (polska premiera), na 5-7 listopada polska premiera Sunrise Sunset Przemka Kamińskiego. Sezon zamknie Fast Love Ani Nowak: pokazy zaplanowane są na 19 i 20 listopada.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia