ENG
A A A
 maj 2021 
aktualności - archiwum | 2

Od czwartku do niedzieli Kino Tańca Online vol. 4 „Utopie/Dystopie”

28 kwietnia 2021

29 kwietnia Mazowiecki Instytut Kultury i Fundacja Artystyczna PERFORM wraz z kuratorką Reginą Lissowską-Postaremczak zapraszają na program Kina Tańca Online vol. 4 pt. Utopie/Dystopie. Znalazło się w nim siedem filmów: Spoons (reż. Jana Smokoňová), Tremble (reż. Jessica Wright i Morgann Runacre-Temple), Portrety beznadziejne, (reż. HERTZ HAUS – Magdalena Kowala, Natalia Murawska, Joanna Woźna, Anna Zglenicka), 4 ~ (reż. Rodrigo Rocha-Campos), We no longer wait for the barbarians (reż. Alain El Sakhawi), Outopia (reż. Helen Rollins), Cindarella Games (reż. Jessica Wright i Morgann Runacre-Temple). Link do albumu Kino Tańca Online vol.4 z filmami i krótkim wideo wprowadzeniem zostanie opublikowany w tym wydarzeniu w czwartek o godz. 19.00 i będzie dostępny do niedzieli 2 maja.

Fot. K. Wasielewski

Opera na Zamku w Szczecinie: W czwartek spektakl Karola Urbańskiego „Ngoma – tańczący słoń” online

27 kwietnia 2021

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca szczecińska Opera na Zamku zaprasza na spektakl baletowy w choreografii, reżyserii i według scenariusza Karola Urbańskiego Ngoma – tańczący słoń do muzyki Siergieja Prokofiewa, Modesta Musorgskiego, Camille'a Saint-Saënsa, Roberta Kani i innych. Spektakl przygotowany został z myślą o najmłodszych widzach. Ma on formę interaktywnej zabawy w taniec. Tylko obcując z tą sztuką, można ją zrozumieć – uważają twórcy spektaklu, dlatego zachęcają dzieci do aktywnego udziału w przedstawieniu. Pokazują też, jak różnorodne formy może mieć taniec.

 

Świeżo zarejestrowany balet można będzie obejrzeć bezpłatnie od czwartku 29 kwietnia do niedzieli 2 maja w serwisie YouTube na kanale Opery na Zamku lub za pośrednictwem strony internetowej www.opera.szczecin.pl 

Fot. Ilja van de Pavert

Międzynarodowy Dzień Tańca z Baletem Cracovia Danza

26 kwietnia 2021

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca (29 kwietnia) Balet Cracovia Danza zaprasza na wyjątkowe wydarzenia, nawiązujące do powstania baletu zawodowego w XVIII wieku w Polsce. Na program obchodów tego święta składają się m.in. spektakle Pierwsze baletu początki – w operalni Hetmanowej Baletu Cracovia Danza na Play Kraków (godz. 20.00) oraz Noverre en action Polskiej Opery Królewskiej na YouTube (godz. 19.00), a także nowy cykl zrealizowany przez Cracovia Danza Film Studio – Słownik tańca dawnego. W kilkuminutowych odcinkach prezentowane są oryginalne choreografie, zapisane w historycznych traktatach. Wykonywanym przez tancerzy Baletu Cracovia Danza tańcom barokowym towarzyszy komentarz Romany Agnel. Pierwsze trzy odcinki cyklu: BouréeForlana oraz Gavotte można oglądać na kanale YouTube oraz na Facebooku zespołu, odpowiednio od 14, 21 i 28 kwietnia. Wydarzenia Baletu Cracovia Danza wpisują się w ogólnopolską akcję tańczMY, której patronem jest Instytut Muzyki i Tańca

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia