ENG
A A A
 listopad 2020 
aktualności - archiwum | 20

Zielona Góra: Za tydzień rozpocznie się Ogólnopolski Festiwal Teatrów Tańca „Sfera Ruchu Zielona Góra 2020”

9 października 2020

Ośrodek Praktyk Choreograficznych oraz Pracownia Teatru Tańca zapraszają na Ogólnopolski Festiwal Teatrów Tańca Sfera Ruchu Zielona Góra 2020. Hasło przewodnie najbliższej edycji to The Big Bang. Wydarzenie będzie jednocześnie okazją do świętowania jubileuszu 10-lecia powstania Pracowni Teatru Tańca. Podczas dwóch dni festiwalowych, 16 i 17 października o godzinie 18.00, na kameralnej scenie Tkalni ulokowanej w zielonogórskim „Zaułku artystów” zaprezentują się artyści tańca z całej Polski. 

 

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. W związku z obostrzeniami sanitarnymi obowiązują wejściówki lub rezerwacja miejsc u organizatorów. 

Warszawa: Premiera publikacji z zakresu „disability studies”

9 października 2020

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza w poniedziałek 12 października o godz. 18.30 do swojej siedziby na premierę polskich tłumaczeń książek Rosemarie Garland-Thomson – jednej z czołowych badaczek „disability studies”. Wydane przez Teatr 21, w ramach działalności Centrum Sztuki Włączającej, Gapienie się. O tym jak patrzymy i jak pokazujemy siebie innym oraz Niezwykłe ciała. Przedstawienia niepełnosprawności fizycznej w amerykańskiej kulturze i literaturze, wypełniają lukę wydawniczą w dziedzinie studiów o niepełnosprawności w Polsce. Spotkanie poprowadzi dr hab. Agata Chałupnik (UW). Jej rozmówczyniami będą tłumaczki: dr Natalia Pamuła (UW), dr Katarzyna Ojrzyńska (UŁ); oraz redaktorki serii: dr Ewelina Godlewska-Byliniak i Justyna Lipko-Konieczna.

 

Warszawa: Najbliższe spektakle na Festiwalu ZAWIROWANIA

8 października 2020

Trwa XVI Festiwal ZAWIROWANIA – w tym roku wyjątkowo rozciągnięty od października do grudnia. Organizatorzy zapraszają na najbliższe spektakle. W sobotę 10 października na Dworcu Wschodnim w Warszawie będzie można zobaczyć Odyseję Tomasza Ciesielskiego. Na ten spektakl obowiązuje rejestracja. 20 października w Centrum Sztuki Współczesnej włoski choreograf Daniele Ninarello pokaże swój spektakl Kudoku, do którego muzykę na żywo zagra kompozytor Dan Kinzelman. Ninarello poprowadzi także Masterclass Od praktyki ruchowej do praktyki kompozycyjnej.

 

Zapraszamy także do zapoznania się z tekstem kuratorskim dyrektora festiwalu, Włodzimierza Kaczkowskiego.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia