ENG
A A A
 październik 2020 
aktualności - archiwum | 5
Grand re Union

W sobotę październikowa edycja Grand re Union

12 października 2020

W sobotę 17 października o godz. 14.00 warsztatem na żywo Sci Fi Anatomy, który poprowadzi Lea Kieffer, rozpocznie się październikowa edycja projektu Grand re Union. Warsztat skupi się na tworzeniu dialogu między materią ciała a oceanem naszych myśli i wyobraźni. Poprzez ruch, dźwięki i słowa uczestnicy pracować będą z nieformalną epickością, kunsztem ciała i magią. Od 18.00 Peter Pleyer z Agnes Benoit zaproszą do czytelni The Reading Room, gdzie przedstawią i przeczytają fragmenty z książek, które są dla nich znaczące, tych z przeszłości i teraźniejszości – na przyszłość oraz zaproszą słuchaczy do podzielenia się swoimi ulubionymi fragmentami z książek lub czasopism.

Zielona Góra: Za tydzień rozpocznie się Ogólnopolski Festiwal Teatrów Tańca „Sfera Ruchu Zielona Góra 2020”

9 października 2020

Ośrodek Praktyk Choreograficznych oraz Pracownia Teatru Tańca zapraszają na Ogólnopolski Festiwal Teatrów Tańca Sfera Ruchu Zielona Góra 2020. Hasło przewodnie najbliższej edycji to The Big Bang. Wydarzenie będzie jednocześnie okazją do świętowania jubileuszu 10-lecia powstania Pracowni Teatru Tańca. Podczas dwóch dni festiwalowych, 16 i 17 października o godzinie 18.00, na kameralnej scenie Tkalni ulokowanej w zielonogórskim „Zaułku artystów” zaprezentują się artyści tańca z całej Polski. 

 

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. W związku z obostrzeniami sanitarnymi obowiązują wejściówki lub rezerwacja miejsc u organizatorów. 

Warszawa: Premiera publikacji z zakresu „disability studies”

9 października 2020

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza w poniedziałek 12 października o godz. 18.30 do swojej siedziby na premierę polskich tłumaczeń książek Rosemarie Garland-Thomson – jednej z czołowych badaczek „disability studies”. Wydane przez Teatr 21, w ramach działalności Centrum Sztuki Włączającej, Gapienie się. O tym jak patrzymy i jak pokazujemy siebie innym oraz Niezwykłe ciała. Przedstawienia niepełnosprawności fizycznej w amerykańskiej kulturze i literaturze, wypełniają lukę wydawniczą w dziedzinie studiów o niepełnosprawności w Polsce. Spotkanie poprowadzi dr hab. Agata Chałupnik (UW). Jej rozmówczyniami będą tłumaczki: dr Natalia Pamuła (UW), dr Katarzyna Ojrzyńska (UŁ); oraz redaktorki serii: dr Ewelina Godlewska-Byliniak i Justyna Lipko-Konieczna.

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia