ENG
A A A
 maj 2021 
aktualności - archiwum | 6

IMiT: Wyniki naboru wniosków do programu Scena dla tańca 2021

19 kwietnia 2021

Zgodnie z regulaminem programu Scena dla tańca 15 kwietnia 2021 roku w formie online na platformie Teams odbyło się posiedzenie Komisji opiniującej wnioski złożone do programu. W pierwszym etapie dokonano oceny czterdziestu złożonych wniosków pod względem formalnym. Została ona przeprowadzona przez członków zespołu powołanego z ramienia IMiT. Pięć wniosków zostało odrzuconych na tym etapie i nie podlegały one ocenie merytorycznej. Pozostałe wnioski przedłożono do drugiego etapu konkursowego. Komisja zarekomendowała dofinansowanie siedmiu projektów, w tym trzech częściowo, a czterech w pełni. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami. 

Wizje miłości, fot. Piotr Gamdzyk©Opera na Zamku

W weekend „Wizje miłości / Mity” Opery na Zamku w Szczecinie na VOD

19 kwietnia 2021

Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na spektakl baletowy Wizje miłości / Mity poświęcony pamięci Ewy Głowackiej do muzyki Fryderyka Chopina i Karola Szymanowskiego, w reżyserii i choreografii Zofii Rudnickiej. Balet będzie dostępny w weekend 24-25 kwietnia na VOD Opery na Zamku (www.opera.szczecin.pl) lub bezpośrednio: https://tiny.pl/r862n

 

Cena biletu do wyboru: 10, 20 lub 50 złotych. 

VestAndPage „Plantain”, kadr z filmu

Za tydzień początek Butohpolis. III Festiwalu Sztuki Butoh w zmienionej formule

16 kwietnia 2021

Trzecia, tegoroczna edycja Festiwalu Butohpolis będzie miała zmienioną formułę i potrwa od kwietnia do czerwca 2021 roku. Niezmiennie ideą Festiwalu jest „nowe butoh” i pytania o rozwój tej sztuki w XXI wieku. W tym roku gośćmi festiwalu będą tancerze z Australii: Yumi Umiumare i Thomas Alfred Bradley. Największym zaskoczeniem będzie zapewne bajka-butoh w wykonaniu grupy Opowieści z Walizki. Od tego roku zaczynamy prezentować również sztukę performance jako pokrewną butoh od samego początku, dlatego też zaprosiłam niezwykły duet artystów uznanych na świecie – VestAndPage. Z powodu pandemii artystów zagranicznych możemy zaprezentować tylko on-line. W programie znajdą się oczywiście artyści polscy i, jak zawsze, mam nadzieję na wsparcie integracji polskiego środowiska butoh, szczególnie teraz, w trudnych czasach pandemii. Na żywo dla warszawskiej publiczności zatańczą w plenerze: Rui Ishihara, Agata Sokół oraz Teatr Limen Butoh, który zaprezentuje dwuczęściowy projekt – performans site-specific nad Jeziorkiem Czerniakowskim oraz instalację wideo. Chcemy także zaskoczyć warszawiaków akcją butoh flash mob, zaprosić na butoh-jam w lesie, który poprowadzi Anita Zdrojewska (Butohsfera) oraz do doświadczenia Księgi Butoh według koncepcji Karoliny Bieszczad-Stie. Do zobaczenia w Mieście Butoh – Butohpolis!

Sylwia Hanff, dyrektor artystyczna

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia