ENG
A A A
 październik 2020 
aktualności - archiwum | 9

Warszawa: Lucie Palazot, Alka Nauman „Tanz 23/24” – taneczna rekonstrukcja

2 października 2020

Dwóch zapomnianych artystów z Berlina lat 20. – awangardowy tancerz związany z dadaistycznymi kabaretami, Henri Châtin Hofmann, i niezwykły kompozytor, antyfaszysta i przyjaciel Waltera Benjamina, Ernst Schoen, spotkają się jeszcze raz sto lat później w Warszawie. Spektakl Tanz 23/24, inspirowany tymi dwiema niezwykłymi postaciami, jest eksperymentalną rekonstrukcją wieczoru tanecznego z 1924 roku, w którym Henri Châtin Hofmann wystąpił do utworów wielu wybitnych kompozytorów z epoki, w tym, między innymi, Ernsta Shoena, Karola Szymanowskiego czy Giana Francesca Malipiery. Dwie tancerki i choreografki – Lucie Palazot i Alka Nauman – podejmą tę twórczą próbę wyobraźni, improwizując w kostiumach uszytych na wzór tych, w których wystąpił pamiętnego wieczoru Châtin Hofmann, specjalnie na tę okazję zrekonstruowanych przez Alicię Gladston. Pokaz odbędzie się w sobotę 3 października o godz. 17.00 na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina (ul. Okólnik 2). Wydarzenia poprzedzi wykład performatywny i wystawa archiwaliów w Curie City, które jest jego głównym organizatorem (Tamka 36, godz. 15.00). Wstęp wolny, obowiązują zapisy: zapisy.curiecity@gmail.com

IMiT: Wyniki II naboru do V edycji Programu przekwalifikowania zawodowego tancerzy – stypendia

1 października 2020

Instytut Muzyki i Tańca ogłasza wyniki drugiego naboru wniosków do V edycji Programu przekwalifikowania zawodowego tancerzy.

 

22 września 2020 roku odbyło się zdalne posiedzenie komisji opiniującej wnioski złożone w drugim  naborze do V edycji programu. W skład komisji weszło troje ekspertów niezależnych: Grzegorz Chełmecki, Anna Majer i Joanna Sibilska. Zostało złożonych siedem wniosków. Wszystkie wnioski spełniły wymagania regulaminowe i uzyskały pozytywną opinię komisji. 

Fot. K. Wiciński

Wrocław: Agnieszka Wolny-Hamkało, Mikołaj Mikołajczyk „Dwie lub trzy rzeczy, które o niej wiem. Sonet prozą o Susan S.”– premiera

30 września 2020

W dniu otwarcia 16. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania we Wrocławiu Instytut im. Jerzego Grotowskiego (Sala Teatru Laboratorium) zaprasza 1 października o godz. 20.00 na premierę spektaklu Dwie lub trzy rzeczy, które o niej wiem. Sonet prozą o Susan S. w reżyserii Agnieszki Wolny-Hamkało i Mikołaja Mikołajczyka.

 

Monodram o Susan Sontag opowiada o głodzie badaczki, obsesyjności naukowca i fizjologii pisania. O tym, co robi z nami łaknienie i jaką cenę płaci się za sławę, także w świecie nauki. „To kara za moje łaknienie, mój głód. Nigdy nie umiałam żyć z resztek po innych” – pisała Sontag, jedna z najbardziej wpływowych intelektualistek lat 60. i 70. Pierwsza „celebrytka” współczesnej humanistyki: przestrzegała przed „wpływowymi obrazami”, a sama stawała się „wpływowym obrazem”. Jej skomplikowane życie osobiste, trudny charakter i intelektualna żarłoczność do dzisiaj budzą kontrowersje. Jedno jest pewne, dała światu najlepsze po Walterze Benjaminie eseje o fotografii. A sama dostała wszystko, co może dać tzw. szczodre życie: nienawiść i czułość, uwielbienie i strach

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia