ENG
A A A
 czerwiec 2021 
Bydgoszcz: Premiera spektaklu „Granice” Bartka Frąckowiaka w choreografii i dramaturgii Izy Szostak

Bydgoszcz: Premiera spektaklu „Granice” Bartka Frąckowiaka w choreografii i dramaturgii Izy Szostak

25 lutego 2016

Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy (Aleje Mickiewicza 2) zaprasza w sobotę 27 lutego o godz. 19.00 na premierę spektaklu Granice w reżyserii Bartka Frąckowiaka i choreografii Izy Szostak, odpowiadającej również za dramaturgię. Koncepcja spektaklu według tekstu Julii Holewińskiej oparta jest na „czteropoziomowym modelu kontroli dostępu”, który stosuje unijna agencja Frontex w działaniach służących ochronie granic Unii Europejskiej. Opublikowany w jednej z wydanych przez nią broszur poglądowy obrazek, którego celem było możliwie  proste przedstawienie składających się na ten model działań, procedur, podmiotów, stał się inspiracją do stworzenia swoistej teatralnej gry planszowej, w której postacie takie jak Ciało Dziecka, Granica, Lex Frontex, Uciekinierka czy Artysta, podejmują wyzwania i realizują strategie ściśle powiązane z ochroną, przekraczaniem czy upłynnianiem granic, polityką migracyjną, a przede wszystkim  – ekonomią.

 

Materiały  dokumentalne, teksty etnograficzne i socjologiczne, atlasy uchodźcze, rozmaite dyskursy związane z migracją, mobilnością, uchodźcami, terytorium, suwerennością, kontrolą i nadzorem oraz granicami, a także obrazy i fotografie stają się punktem wyjścia dla teatralnych i performatywnych gier, dzięki którym w nieoczywisty sposób problematyzowany jest najważniejszy obecnie temat debaty publicznej.

 

Kolejne spektakle zaplanowane są: 28 lutego oraz 10-13 marca o godz. 19.00.

 

Julia Holewińska, Granice

reżyseria: Bartek Frąckowiak

choreografia, dramaturgia: Iza Szostak

scenografia, kostiumy: Anna Maria Karczmarska

muzyka: Krzysztof Kaliski, Łukasz Maciej Szymborski

światła: Michał Głaszczka

wideo: Hanna Maciąg

występują: Mirosław Guzowski, Marta Malikowska, Jan Sobolewski, Iza Szostak, Izabela Warykiewicz

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia