ENG
A A A
 sierpień 2021 
Gosia Mielech „FearLess”, fot. Adam Ciereszko

Premiera „FearLess” Gosi Mielech w poznańskim PAWILONIE

18 października 2019

We wtorek, 22 października w PAWILONIE w Poznaniu odbędzie się polska premiera spektaklu FearLess według koncepcji, w choreografii i wykonaniu Gosi Mielech. Praca miała swoją światową premierę we wrześniu na Non Stop Festivalen w Norwegii. Tematem tego osobistego spektaklu jest strach – pierwotna emocja, która prowokuje destrukcję, ale także umożliwia przetrwanie. Strach, jako śliski twór, który pełza pod skórą, penetruje i zatruwa krew.

 

Poznaj nieustraszoną dziewczynę, która wchodzi na ring, aby stoczyć walkę ze swoimi demonami, próbując zrozumieć genezę strachu. 

 

Jej litania przeciw strachowi to:  

Nie wolno się bać, strach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie. Stawię mu czoło. Niech przejdzie po mnie i przeze mnie. A kiedy przejdzie, odwrócę oko swej jaźni na jego drogę. Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic. Jestem tylko ja.

Frank Herbert 

 


Teaser:

 

 

 

 

Koncepcja, choreografia, taniec: Gosia Mielech 

Muzyka: Anna Suda / An On Bast 

Projekt kostiumu: Kata Kwiatkowska, Gosia Mielech 

Wykonanie kostiumu: Przemek Podolak / RAG, Marzanna Gruszczyńska 

Reżyseria światła: Paweł Murlik 

Aranżacja światła: Arkadiusz Kuczyński 

Produkcja: DanceLab, Jaggy Polski 

Premiera: 18 września 2019, Non Stop Festivalen, Norwegia

Czas trwania: 35 minut 

 

Więcej informacji na Facebooku.

 

Po spektaklu odbędzie się rozmowa publiczności z artystką.

 

Gosia Mielech – absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu, wieloletnia solistka Polskiego Teatru Tańca i twórczyni DanceLab. Tancerka, która została wielokrotnie wyróżniona za swoją twórczość i abstrakcyjne podejście do ruchu. Współpracowała z wybitnymi choreografami, m.in: Ohadem Naharinem, Yossim Bergiem, Urim Ivgim & Johanem Grebenem, Ewą Wycichowską, Isabelle Schad.

Gosia prowadzi regularnie warsztaty GaGa oraz z repertuaru DanceLab, tańczy oraz prezentuje swoje spektakle na całym świecie. Spotkać ją można miedzy innymi w Nowej Zelandii, Szkocji, Anglii, Szwecji, Norwegii, Niemczech, Francji, Belgi, Polsce, Tajlandii, Indonezji, Szwajcarii, Austrii, Portugalii, Izraelu.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia