ENG
A A A
 sierpień 2020 
Warszawa: Iza Szostak „skaj is the limit” – pokazy porezydencyjne

Warszawa: Iza Szostak „skaj is the limit” – pokazy porezydencyjne

26 listopada 2019

skaj is the limit jest rezultatem kolejnego etapu pracy Izy Szostak nad projektem. Tym razem przygotowania trwały pięć tygodni i obejmowały pracę nad materiałem choreograficznym, kostiumem oraz tekstem, konsultacje i warsztaty. Pokazy porezydencyjne odbędą się w dniach 30 listopada-1 grudnia o godz. 19.00 w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski (budynek Laboratorium) w ramach programu Rezydencje choreograficzne w 2019 realizowanego wspólnie z Instytutem Muzyki i Tańca. 

 

O performansie:

 

W latach 90. w Polsce otwarte zostały granice, wyobraźnia, nowe kanały telewizyjne i wolny rynek. Myśli polskiego społeczeństwa przecinały ostre jak żyletki Tiger Safety marzenia o sukcesie. Tym z dostępem do nesesera, futer z sobola i aut z napędem wielu koni mechanicznych udawało się bardziej, innym musiały wystarczyć kryształowe żyrandole z plastiku, skajowa sofa z kompletem puf i żeniona amfetamina.

 

Transformacja to okres przejściowy, kiedy poprzedni system już nie działa, a nowy nie został jeszcze wdrożony. Transformuje się ciało społeczne, ciało polityczne i ciało fizyczne. W skaj is the limit Iza Szostak queeruje transformacyjne archiwum. Projektuje nienormatywną rzeczywistość, w której podmioty decydują się żyć poza reprodukcyjnym czasem heteronormy. Performans doinwestowuje porażkę i słabość. Przyjmuje optykę dóbr luksusopodobnych, wszechobecnych, żywych świadków historii.

 

 

 

Koncepcja: Karolina Mełnicka, Iza Szostak

Choreografia: Iza Szostak

Performans: Tatiana Dziewanowska, Iza Szostak, Kamil Balicki

Dramaturgia: Anka Herbut

Scenografia, kostiumy, grafika: Karolina Mełnicka

Muzyka: Kuba Słomkowski

Konsultacje: Monika Banasiak, hanshi Tomasz Piotrkowicz

 

Koordynacja, produkcja: Marta Grytczuk

Kurator: Dominik Skrzypkowski

 

Pokazy: 30 listopada i 1 grudnia 2019, godz. 19.00

 

Sala im. Wojciecha Krukowskiego (budynek Laboratorium)

Bilety: 15 zł /normalny, 10 zł / ulgowy

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia