ENG
A A A
 sierpień 2020 
fot. materiały organizatora

Kraków: „Czas na taniec!” – wspólne wspominanie prof. Janiny Strzembosz

29 listopada 2019

Profesor Janina Strzembosz należała bez wątpienia do wybitnych ludzi tańca XX wieku: tancerka, choreografka, publicystka, reżyserka, znakomita pedagog tańca, która wprowadziła w życie zawodowe wielu tancerzy – a także jedyna polska uczennica Isadory Duncan. W najbliższą niedzielę 1 grudnia o godz. 17.00 Balet Cracovia Danza zaprasza do krakowskiego Klubu Aktora SPATiF na spotkanie Czas na taniec! poświęcone prof. Janinie Strzembosz. Tego wieczoru będzie ona wspominana w kontekście swojej nauczycielki – słynnej Isadory. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz. 

 

Gośćmi specjalnymi będą Kathleen Quinlan „artystyczna wnuczka” Duncan oraz Lilly Zetterberg, artystka tańczącą w stylu isadoriańskim, która dzień później (2 grudnia o godz. 19.00) na scenie Krakowskiego Teatru Variété zaprezentuje oryginalne tańce skomponowane przez Isadorę Duncan do muzyki Chopina, Schuberta i Fauré. W niedzielnym spotkaniu udział wezmą też m.in.: Agnieszka Gorczyca, Marta Mirocka i Romana Agnel, która wystąpi w podwójnej roli – uczennicy Pani Profesor oraz szefowej Baletu Cracovia Danza, gospodarza cyklu.

 

Współorganizatorem spotkania jest Klub Aktora SPATiF. 

 

Wieczór Czas na taniec! Profesor Janina Strzembosz. Wspominamy odbywa się w ramach trwających w grudniu w Krakowie Spotkań imienia prof. Janiny Strzembosz. Życie dla tańca. Dzień później, 2 grudnia o godz. 19.00, w Krakowskim Teatrze Variété (ul. Grzegórzecka 71) odbędzie się międzynarodowa gala baletowa Życie dla tańca poświęcona pamięci prof. Janiny Strzembosz. Wezmą w niej udział m.in. wychowankowie Pani Profesor, Balet Cracovia Danza (który wystąpi ze spektaklem Hymn dla Apollina), wspomniana Lilly Zetterberg, a także uczestnicy warsztatów techniki tańca Isadory Duncan, prowadzonych przez Kathleen Quinlan.

 

Wstęp wolny.

 

Program wydarzeń w ramach spotkań:

 

29 listopada  – 1 grudnia 

Warsztaty techniki tańca Isadory Duncan z Kathleen Quinlan 

 

1 grudnia, godz. 17.00

Spotkanie Czas na taniec! Profesor Janina Strzembosz. Wspominamy

 

2 grudnia, godz. 19.00

Życie dla tańcamiędzynarodowa gala baletowa (gość specjalny: Lilly Zetterberg); pokaz po warsztatach z Kathleen Quinlan (chor. Isadory Duncan)

 

Więcej informacji: www.cracoviadanza.pl 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia