ENG
A A A
 sierpień 2020 
Fot. Radosław Kobierski

Teatr Tańca Zawirowania: W sobotę premiera „Bestiarium” Marty Kosieradzkiej

3 lutego 2020

Teatr Tańca Zawirowania z okazji 15-lecia działalności zaprasza na Karnawał z Zawirowaniami, który 8 lutego otworzy premiera spektaklu Marty Kosieradzkiej Bestiarium. Spektakl jest inspirowany prozą argentyńskiego pisarza, tłumacza, filozofa i intelektualisty Julio Cortázara. Dwanaście kobiet tworzy w nim niezwykły, oniryczny świat, w którym humor miesza się z melancholią i tęsknotą. Spektakl będzie grany także 9 i 16 lutego.

 

Krążące pomiędzy rzeczywistością, snem, a nawet magią, pełne niepowtarzalnej atmosfery opowieści posłużyły jako punkt wyjścia do stworzenia choreografii i dramaturgii spektaklu.

 

Jest to próba stworzenia dialogu pomiędzy literaturą a językiem tańca i konfrontacji tych dwóch gatunków sztuki.

 

Dwanaście kobiet tworzy wspólnie na scenie niezwykły, oniryczny świat zawieszony gdzieś w bezczasie, w którym humor miesza się z melancholią i tęsknotą.

 

Widzowie razem z tancerkami odbędą magiczną podróż przez sny i opowieści, przez zadymione, pełne dźwięków tanga kawiarnie Buenos Aires, jego ruchliwe i tłoczne ulice. W tej pełnej przygód podróży napotkają prawdziwe, ale też zdeformowane, widziane w krzywym zwierciadle postaci z poetyckich opowieści Cortázara.

 

Koncepcja i choreografia: Marta Kosieradzka

Taniec: Jagoda Bednarek, Martyna Byczkowska, Patrycja Ćmiel, Aleksandra Czyżewska, Magdalena Czyżewska, Joanna Gabrysiak, Aleksandra Kamińska, Leeloo Morgan, Marta Olewińska, Marta Rusiecka, Kamila Rybacka, Dominika Szymańska

 

Czas trwania: 60 minut

 

*** 

 

Oprócz tego w Karnawale w Zawirowaniach:

 

22 lutego: Po godzinach w choreografii Elwiry Piorun i Szymona Osińskiego

26 lutego: All Journeys – work in progress w choreografii Karoliny Kroczak

28 i 29 lutego: Empty Bodies w choreografii Karoliny Kroczak 

1 marca: Wieczór małych form tanecznych 

7 marca: Lilith w choreografii Elwiry Piorun

 

Bilety: https://ewejsciowki.pl/warszawa/repertuar?query=zawirowania

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia