ENG
A A A
 wrzesień 2020 
Leszek Bzdyl dyrektorem artystycznym Wrocławskiego Teatru Pantomimy

Leszek Bzdyl dyrektorem artystycznym Wrocławskiego Teatru Pantomimy

5 lutego 2020

1 marca choreograf, tancerz i reżyser Leszek Bzdyl ma objąć funkcję dyrektora artystycznego Wrocławskiego Teatru Pantomimy – poinformowała w środę nowa dyrektor tej placówki Olga Nowakowska.

 

Z początkiem lutego Nowakowska objęła stanowisko dyrektora Wrocławskiego Teatru Pantominy im. Henryka Tomaszewskiego. Wygrała konkurs, a umowa, którą podpisała z samorządem województwa dolnośląskiego obowiązuje do sierpnia 2025 roku.

W środę podczas konferencji prasowej nowa dyrektor poinformowała, że w teatrze będzie też stanowisko dyrektora artystycznego. Od 1 marca ma je objąć choreograf, tancerz i reżyser Leszek Bzdyl.

 

Mówiąc o planach na najbliższy roku Nowakowska wskazała m.in. na listopadową premierę, której reżyserem będzie Piotr Cieplak. - Rozmawiamy o tym, by była to sztuka SzekspiraWieczór Trzech Króli” – powiedziała. Pod koniec sezonu ma się również odbyć premiera spektaklu w reżyserii Dominiki Knapik.

 

- Chcemy z Leszkiem Bzdylem rozwijać ideę teatru pracującego nad odświeżeniem języka scenicznego; chcemy również, by ten teatr był stale obecny na scenie Wrocławia – nie tylko scenie teatralnej, ale też w przestrzeni miejskiej – mówiła. W planach repertuarowych są zatem przedstawienia uliczne. Nowakowska chciałaby także, aby duże realizacje Wrocławskiego Teatr Pantomimy były pokazywane na Scenie w Piekarni przy ul. Księcia Witolda.

 

Obecnie zespół teatru – jak mówiła nowa dyrektor – liczy 18 osób. - To zarówno osoby pamiętające Henryka Tomaszewskiego, jak i młodzi aktorzy po szkołach teatralnych i baletowych. Mają bardzo szerokie spektrum umiejętności i chciałbym te umiejętności wykorzystać m.in. w ten sposób, że oddam aktorom inicjatywę tworzenia własnych przedstawień – mówiła.

 

Dyrektor poinformowała też, że samorząd województwa dolnośląskiego nie zmniejszy dotacji dla teatru i 600 tys. zł pozostanie w budżecie tej placówki. W planach jest również uruchomienie małej sceny w willi przy ul. Dębowej, gdzie znajduje się siedziba teatru. Budynek ten wymaga jednak remontu.

 

Informacja: PAP, Piotr Doczekalski

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia