ENG
A A A
 sierpień 2020 

Spektakle baletowe dostępne online

19 marca 2020

Teatr Wielki – Opera Narodowa udostępnił dwa spektakle baletowe: Męża i żonę w reżyserii, choreografii i według libretta Anny Hop oraz Przypowieść sarmacką Conrada Drzewieckiego, które można bezpłatnie obejrzeć na platformie VOD pod adresem vod.teatrwielki.pl. Oba oparte są na motywach dzieł Aleksandra Fredry – choreografia Hop Mąż i żona to inscenizacja komedii pod tym samym tytułem, zaś Przypowieść sarmacka to krótka baletowa inscenizacja Zemsty. Teatr Wielki pokazywał te tytuły w jednym wieczorze baletowym pt. Fredriana, którego premiera miała miejsce w kwietniu zeszłego roku. Spinała je dodatkowo muzyka Stanisława Moniuszki. W Przypowieści można usłyszeć  jeden z najbardziej znanych utworów kompozytora – uwerturę koncertową Bajka, Męża i żonę ilustruje zaś utwór Na kwaterze.

 

Z kolei Opera Śląska na swoim kanale na Facebooku (https://www.facebook.com/OperaSlaska/) transmituje najciekawsze spektakle operowe i baletowe z największych i najbardziej znanych oper świata, m.in. Metropolitan Opera czy Wiedeńskiej Opery Narodowej. Konkretne tytuły i daty podawane są z wyprzedzeniem. 

 

Na tym samym kanale ruszył także cykl #tanczzopera, który ma zachęcić do wspólnych ćwiczeń i dbania o kondycję. Zajęcia prowadzi przez solistka Baletu Opery Śląskiej, Aleksandra Piotrowska-Zaręba. W programie treningów ćwiczenia rozciągające i wzmacniające całe ciało, a także elementy automasażu, czyli tzw. rolowanie. Zajęcia odbywają się online trzy razy w tygodniu: w środy, piątki i poniedziałki o godzinie 9.00.

 

 

 

 

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia