ENG
A A A
 sierpień 2020 
Czytanki #7 w Muzeum Sztuki w Łodzi: Iza Szostak czyta tekst Simone Forti

Czytanki #7 w Muzeum Sztuki w Łodzi: Iza Szostak czyta tekst Simone Forti

19 maja 2020

W ramach przedostatniej odsłony Czytanek” – audycji Muzeum Sztuki w Łodzi – Iza Szostak we współpracy z Dream Adoption Society przeczyta fragmenty tekstu Simone Forti Ożywione tańczenie. Praktyka improwizacji tańca opublikowanego w książce Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy. O improwizacji tańca pod redakcją Soni Nieśpiałowskiej-Owczarek i Katarzyny Słobody, wydanej we współpracy z Insytutem Muzyki i Tańca w ramach Programu wydawniczego 2013. Wydarzenie odbędzie się 20 maja o godz. 19.00 na profilu Muzeum Sztuki na Facebooku: https://www.facebook.com/muzeumsztuki/

 

„Tańczenie jest dla mnie prawie zawsze sposobem badania natury. Przybieram materiał z jej form. Co więcej, identyfikuję się z tym, co widzę, przybieram jego właściwości, naturę lub ‘ducha’. To proces animistyczny” – deklaruje Simone Forti, artystka, której prace dołączyły w tym roku do kolekcji ms. Tancerka, choreografka, performerka, artystka wizualna, autorka tekstów i książek była również jedną z bohaterek naszej performatywnej wystawy Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy. O improwizacji tańca z 2013 roku, kuratorowanej przez Sonię Nieśpiałowską-Owczarek i Katarzynę Słobodę.

 

Iza Szostak, czytając o metodach i praktykach artystycznych Simone Forti, o za pośrednictwem awatara dbywa podróż po VRChat.

 

Kontekst czytanych słów wybranych z fragmentów tekstu odzwierciedla doznania realnego świata. W przestrzeni  wirtualnej  różne  pojęcia i praktyki Forti, takie jak badanie natury, ucieleśnianie wiadomości czy logomotion, zostają poddane próbie i zredefiniowane.

 

Przeszłość miesza się z przyszłością. Rozszczepiony czas pogłębia imersję, a fizyczna bliskość zastąpiona cyber ciałem prowadzi do zaskakujących eksploracji motorycznych.

 

Kamera VR: Anastasia Vorobiova, Iza Szostak

 

architektura VR przestrzeni Aporia i DAS: Aleksandra Wasilkowska

 

muzyka: Kuba Słomkowski

 

montaż: Iza Szostak

 

____

 

Podziękowania dla Anastasii Vorobiovej za pomoc w realizacji.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia