ENG
A A A
 lipiec 2020 
Les Ballets du Monte-Carlo. Fot. PAP/EPA/Fernando Alvarado

Premierowe pokazy spektakli Les Ballets de Monte-Carlo w TVP Kultura

25 maja 2020

We wtorek 26 maja o godz.20.20 TVP Kultura zaprasza widzów na wieczór z baletem współczesnym, podczas którego premierowo zostaną pokazane dwa  wyjątkowe spektakle: White Darkness i The Lavender Follies w wykonaniu królewskiej grupy baletowej Les Ballets de Monte-Carlo z Monako.

 

Spektakle White Darkness i The Lavender Follies zostały zaprezentowane po raz pierwszy jako dwuczęściowy program artystyczny na scenie Opery Monte-Carlo w 2018 roku. Wykonujący je zespół Les Ballets de Monte-Carlo założyła w 1985 roku księżniczka Karolina z Monako, a jego obecnym dyrektorem jest wybitny choreograf Jean-Christophe Maillot.

 

 

Pierwsza część widowiska to spektakl White Darkness autorstwa Nacho Duato, hiszpańskiego tancerza i byłego dyrektora artystycznego Staatsballett Berlin, uznawany za jedno z najciekawszych osiągnięć baletu współczesnego. Poetycka scenografia jest oprawą dla wirtuozerskich układów tanecznych i muzyki Karla Jenkinsa, będącej kanwą spektaklu.

W drugiej część zobaczymy spektakl The Lavender Follies w reżyserii Josepha Hernandeza. Ten młody amerykański choreograf wykreował emocjonujące przedstawienie, które łączy różnorodne gatunki taneczne, teatralne i performatywne: balet klasyczny, kabaret, musical, styl broadwayowski, a nawet elementy sztuk walki.

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia