ENG
A A A
 lipiec 2020 

„O tańcu, sztuce i jak sobie z tym radzić” – premiera rozmowy Bartka Woszczyńskiego z Krystianem Przybyszem

27 maja 2020

Już dziś o godz. 20.00 na kanale YouTube B’cause Dance Company (https://www.youtube.com/channel/UCwbepcfXEfPfEG_3-P5ITK) premiera kolejnego odcinka  z serii rozmów O tańcu, sztuce i jak sobie z tym radzić, które prowadzi Bartek Woszczyński.

Gościem piątego spotkania, dotyczącego ciała tancerza z perspektywy fizjoterapeuty, będzie Krystian Przybysz – fizjoterapeuta z wieloletnim doświadczeniem, który dbał o zdrowie tancerzy w wielu programach telewizyjnych, a także współpracuje z wieloma teatrami i zespołami tanecznymi. Na co dzień zajmuje się ortopedyczną oraz neurologiczną terapią manualną i funkcjonalnym treningiem medycznym. Podczas rozmowy zostaną poruszone następujące zagadnienia: Czy z szyi można „strzelać”? Co zrobić, aby nie mieć kontuzji? Mrozić czy ogrzewać? Jakie są najczęstsze kontuzje tancerzy? Projekt realizowany jest ze wsparciem medialnym naszego portalu.

 

Premierowe spotkanie będzie dostępne pod linkiemhttps://www.youtube.com/watch?v=BA5M3iHCQ08&feature=youtu.be

 

O tańcu, sztuce i jak sobie z tym radzić to seria rozmów o tańcu z artystami oraz ludźmi kultury, prowadzonych przez Bartka Woszczyńskiego. Cykl tych wirtualnych spotkań jest inicjatywą zespołu artysty, B’cause Dance Company, a poruszane są w nim tematy dotyczące funkcji tańca w społeczeństwie, inspiracji, roli światła i muzyki w tworzeniu spektakli tanecznych, sztuki interpretacji tańca i wiele innych. Celem przedsięwzięcia jest edukacja taneczna i artystyczna odbiorców kultury, a także proponowanie nowych perspektyw patrzenia na taniec doświadczonym twórcom. 

 

Dotychczasowymi gośćmi spotkań byli już dr hab. Tomasz Nowak, Karolina Kroczak, Artur Wytrykus i Patryk Dariusz Gacki:

  

Odcinek 1 - dr hab. Tomasz Nowak – Rozmowy o istocie tańca i jego obecnej roli w społeczeństwie: https://youtu.be/TDawppsEczQ

 

Odcinek  2 - Karolina Kroczak – Rozmowy o improwizacji i jej roli w tańcu współczesnym: https://youtu.be/PnNVeSnbBRc

 

Odcinek 3 – Artur Wytrykus – Rozmowy o o świetle, reżyserii światła i jego roli w spektaklach tanecznych: https://www.youtube.com/watch?v=DY0Hwyn4QOs

 

Odcinek 4 – Patryck Dariusz Gacki – Rozmowy o dramaturgii w spektaklach tanecznych:https://www.youtube.com/watch?v=94XckjONbJk

 

 

 

Więcej informacji:

www.bcausedancecompany.com

www.facebook.com/bcausedancecompany

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia