ENG
A A A
 sierpień 2020 

Festiwal Ciało/Umysł 2020: Premiera cyklu „re:Isadora” na e-Scenie

24 lipca 2020

25 lipca na e-Scenie Festiwalu Ciało-Umysł  pojawi się nowy punkt programu w nowej formule – do posłuchania. To cykl re:Isadora pod redakcją Hanny Raszewskiej-Kursy poświęcony duchowej patronce tegorocznego festiwalu, słynnej buntowniczce, matce tańca współczesnego, Isadorze Duncan. O rewolucyjnym podejściu do spraw ekonomicznych i społecznych, o inspiracji przyrodą, nieoczywistej seksualności i wpływie na polską scenę tańca, wypowiedzą się ekspertki: Alicja Iwańska, Emilia Cholewicka, Hanna Raszewska-Kursa i Kasia Wolińska, a Magdalena Przybysz wejdzie w szczególny dialog ze swoją idolką.

 

 

Przypominamy również, że od 29 czerwca w ramach na e-Sceny C/U publikowane są również prace wideo polskich artystów przygotowane jako część cyklu 21 lekcji tańca na XXI wiek. Tancerze i choreografowie mierzą się z zadanym przez organizatorów festiwalu pytaniem o to, jak przez praktykę ciała można wpłynąć na rzeczywistość.

Najnowszą, ósmą już lekcję, z 23 lipca prowadzi Martyna Miller – o kucaniu:
Pozycja kuczna jest ważna. Więc dlaczego lubimy przesadzone sposoby posługiwania się ciałem, takie, które mogą trwać tylko przez chwilę i które nas wyczerpują?

Premiery lekcji publikowane są y dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i czwartki o poranku na FB C/U.

Lista wszystkich lekcji na kanale YT C/U

 

*

 

Prezentacje na e-scenie C/U rozpoczęły się cyklem Prosto z wnętrza – czyli serią pogłębionych rozmów z artystami przygotowującymi premiery na jesienną – miejmy nadzieję także offline’ową – odsłonę festiwalu. To część programu, mająca na celu prezentację procesu, który jest integralną częścią wydarzeń.

Prosto z wnętrza | rozmowa z Martą Ziółek (10 czerwca)
Choreografka, reżyserka i performerka. W swojej pracy skupia się badaniu nowych form ekspresji i ucieleśnień; operuje językiem nowych technologii i popkultury; interesują ją nowe rytuały i performatyka tożsamości. 

Prosto z wnętrza | rozmowa z Pawłem Sakowiczem (20 czerwca)
Choreograf i tancerz. Intelektualne inspiracje osadzone w świecie książek i nowych technologii łączy z iście sportową praktyką sceniczną i poczuciem humoru. Prowadzi otwarte warsztaty taneczne Hardcore Release

Prosto z wnętrza | rozmowa z Ilona Trybuła (4 lipca)
Tancerka, improwizatorka, choreografka, wykładowczyni akademicka. Improwizacja jest osią jej działań na polu badań, edukacji, animacji i twórczości. Pracuje z rozwijaniem uważności i zestrajaniem sygnałów w relacji z partnerami scenicznymi. 

Prosto z wnętrza | rozmowa z Iwoną Olszowską (18 lipca)
Tancerka, choreografka, nauczycielka improwizacji kontaktowej, improwizacji jako performansu i Somatic Movement Educator według metody Body-Mind Centering®. 

 

 

***
Kuratorka: Edyta Kozak 
Wydarzenia 19. Festiwalu Ciało/Umysł finansowane są przez m.st. Warszawa oraz współfinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia