ENG
A A A
 sierpień 2020 
Przewodnik taniec: Spotkanie z Piotrem Mateuszem Wachem

Przewodnik taniec: Spotkanie z Piotrem Mateuszem Wachem

27 lipca 2020

W ramach Przewodnika taniec na stronie internetowej oraz FB organizatora, Fundacji Performa, od dziś dostępna jest rozmowa z Piotrem Mateuszem Wachem, choreografem i performerem, przedstawicielem młodego pokolenia artystów z obszaru tańca. Rozmowa oscyluje wokół wątków autobiograficznych, dotyczących praktyki choreograficznej i peformerskie artysty, wykształconego na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. W trakcie wywiadu można poznać powody emigracji peformera idowiedzieć się o jego poszukiwaniach twórczych.

 

Skąd wypływa jego fascynacja Szekspirem, do którego obsesyjnie powraca w swojej praktyce artystycznej? Dlaczego porzucił taniec na rzecz sztuki performance?

 

Rozmowa jest tłumaczona na język migowy.

 

Link do spotkania

 

Przewodnik taniec proponuje subiektywne spojrzenie i daje możliwość wirtualnego wędrowania po nowych przejawach tańca współczesnego, performansu i nowej choreografii. Ta współczesna platforma jest kształtowana przez pryzmat kuratorskich fascynacji i poszukiwań, a kreuje ją duet kuratorski: Anna Królica i Adam Kamiński. Ich drogi przecięły się w 2008 roku we Wrocławiu przy okazji Wibracji tanecznych. Każdy z nich prowadził indywidualnie projekty kuratorskie, ulegając rozmaitym fascynacjom w obszarze tańca, teraz chcą odsłonić kulisy swojej pracy i działań. Jako kuratorski duet pracują razem od czterech lat, wspólnie tworząc projekty.

 

Kuratorzy: Anna Królica, Adam Kamiński

Organizator: Fundacja Performa

Partner: Stowarzyszenie JEST Człowiek

www.fundacjaperforma.com

 

 

Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia