ENG
A A A
 grudzień 2020 
PolandDances

Przedłużony termin naboru do PolandDances kończy się w sobotę

30 lipca 2020

Ze względu na duże zainteresowanie i liczne pytania do organizatorów wydłużono termin naboru zgłoszeń do PolandDances. Jest to nowe narzędzie impresariatu, stworzone przez Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza, służące do promocji polskiego tańca za granicą. 

 

Artystom umożliwi ono zaprezentowanie się przed gronem międzynarodowych kuratorów i dyrektorów festiwali, dlatego serdecznie zachęcamy do skorzystania z tej okazji. Ideą PolandDances jest promocja różnorodnych działań, dlatego do udziału zapraszamy zarówno instytucje, organizacje pozarządowe, jak i grupy nieformalne czy artystów niezależnych.  

 

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz zamieszczony na stronie polanddances.pl.   

 

Więcej o projekcie:

 

Premiera polanddances.pl początkowo była związana z planowanymi na sierpień tego roku międzynarodowymi targami Tanzmesse. Ze względu na pandemię COVID-19 targi odbędą się dopiero w 2021 lub 2022 roku, jednak już teraz chcemy wspomóc producentów i artystów ze środowiska polskiego tańca w promowaniu ich działalności. Dla zwiększenia efektywności działań Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Adama Mickiewicza połączyły siły w dążeniu do celu, jakim jest promocja polskiego tańca na arenie międzynarodowej w jego możliwie najpełniejszym zakresie.

 

Instytut Muzyki i Tańca od 2010 roku wspiera artystów na scenie krajowej i za granicą poprzez koordynację wymiany informacji i doświadczeń pomiędzy polskimi i międzynarodowymi organizacjami branżowymi, realizację programów rezydencyjnych w zagranicznych instytucjach artystycznych i promocję polskiej sztuki tańca na świecie. 

 

Instytut Adama Mickiewicza zrealizował i realizuje projekty kulturalne w 70 krajach na 5 kontynentach. Poprzez dotychczasowe działania IAM zaprezentował ponad 5000 wydarzeń, które obejrzało blisko 52 miliony widzów. Wszystkie projekty prowadzone przez Instytut sygnowane są flagową marką Culture.pl.

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia