ENG
A A A
 wrzesień 2020 
Przewodnik taniec:  Spotkanie z Aleksandrą Osowicz – „W procesie. Różne kierunki, szybkie zwroty akcji i lekcje uważności”

Przewodnik taniec: Spotkanie z Aleksandrą Osowicz – „W procesie. Różne kierunki, szybkie zwroty akcji i lekcje uważności”

10 września 2020

W ramach Przewodnika taniec Fundacja Performa, we współpracy ze Stowarzyszeniem „JEST Człowiek”, zaprasza do obejrzenie spotkania online z Aleksandrą Osowicz, podczas którego artystka opowiada o swojej drodze twórczej, rozpoczętej w Operze Bałtyckiej, aż do obecnego etapu działań w warszawskim Centrum w Ruchu. Nie zabraknie także opowieści o związanych z takimi miastami, jak Wrocław i Lizbona, w których Osowicz także pracowała. Dowiedzieć się będzie można o zawierzeniu intuicji, eksperymentalnym podejściu do tańca,  niehierarchicznej organizacji artystów oraz projektach na przecięciu sztuki i działań realnie wspierających świat zwierząt.

 

Rozmowa dostępna jest pod linkiem: https://www.fundacjaperforma.com/rozmowy-z-artystami/w-procesie-rozne-kierunki-szybkie-zwroty-akcji

 

Lista kolejnych spotkań z osobowościami tańca:

 

Marek Zadłużny – Świat doświadczeń choreografów

dr Anna Piotrowska – Cecha tańca – poszukiwania kulturowe form nabywania tożsamości

Aurora Lubos – Społeczne aspekty tańca

Magda Przybysz – Ruch autentyczny

Sylwia Hanff  – Nowe butoh

Anna Królica – Nawiedzeni przez przeszłość: Pina Bausch/ Tadeusz Kantor

 

 

 

Przewodnik taniec proponuje subiektywne spojrzenie i daje możliwość wirtualnego wędrowania po nowych przejawach tańca współczesnego, performansu i nowej choreografii. Ta współczesna platforma jest kształtowana przez pryzmat kuratorskich fascynacji i poszukiwań, a kreuje ją duet kuratorski: Anna Królica i Adam Kamiński. Ich drogi przecięły się w 2008 roku we Wrocławiu przy okazji Wibracji tanecznych. Każdy z nich prowadził indywidualnie projekty kuratorskie, ulegając rozmaitym fascynacjom w obszarze tańca, teraz chcą odsłonić kulisy swojej pracy i działań. Jako kuratorski duet pracują razem od czterech lat, wspólnie tworząc projekty.

 

Kuratorzy: Anna Królica, Adam Kamiński

Organizator: Fundacja Performa

Partner: Stowarzyszenie JEST Człowiek

www.fundacjaperforma.com

 

Fundacja Performa_logo (oryginał)

 

 

Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

 

Przewodnik taniec - logo projektu (miniaturka)

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia