ENG
A A A
 wrzesień 2020 

„Przewodnik taniec”: Rozmowy z Markiem Zadłużnym i Anną Piotrowską

15 września 2020

W ramach Przewodnika taniec Fundacja Performa, we współpracy ze Stowarzyszeniem „JEST Człowiek”, zaprasza do obejrzenie najnowszych spotkań online z artystami: z Markiem Zadłużnym oraz Anną Piotrowską. Pierwsza rozmowa dotyczy ruchu amatorskiego  i jego funkcji w tworzeniu społeczności tańca. Marek Zadłużny opowiada także o swoim wieloosobowym zespole, nadchodzącym jubileuszu oraz potrzebie jeszcze większej profesjonalizacji oraz o decyzji powołania Ośrodka Praktyk Choreograficznych. Podczas spotkania przypomniana zostanie również jego publikacja Świat doświadczeń choreografów, będąca zapisem doktoratu Zadłużnego.

 

Marek Zadłużny – choreograf, pedagog, teoretyk tańca o stopniu naukowym doktora. Dyplomowany artysta tancerz. Absolwent animacji kultury i sportu na Uniwersytecie Zielonogórskim.

 

Rozmowa Świat doświadczeń choreografów dostępna jest pod linkiem: https://www.fundacjaperforma.com/rozmowy-z-artystami/swiat-doswiadczen-choreografow

 

 

Więcej o Marku Zadłużnym można przeczytać na stronie: https://opch.pl/

 i https://www.taniecpolska.pl/ludzie/379

 

Z Anną Piotrowską kuratorzy Przewodnika taniec, Anna Królica i Adam Kamiński, będą natomiast rozmawiać o jej działaniach artystycznych – od etapu warszawskiego po bytomski – o mistrzach, o poszukiwaniach twórczych.  Nie zabraknie miejsca, aby wspomnieć o planach artystycznych związanych z pracą w  Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu ROZBARK, gdzie od początku września 2020 Anna Piotrowska pełni funkcję dyrektorki.

 

Rozmowa Cecha tańca – poszukiwania kulturowe form nabywania tożsamości dostępna jest pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=Vr8WCIEjpQo&feature=youtu.be

 

 

 

Więcej o Annie Piotrowskiej można przeczytać na stronie: https://www.taniecpolska.pl/ludzie/6, http://www.eferte.pl/Anna_Piotrowska_new_glowna.htm

 

 ***

 

Przewodnik taniec proponuje subiektywne spojrzenie i daje możliwość wirtualnego wędrowania po nowych przejawach tańca współczesnego, performansu i nowej choreografii. Ta współczesna platforma jest kształtowana przez pryzmat kuratorskich fascynacji i poszukiwań, a kreuje ją duet kuratorski: Anna Królica i Adam Kamiński. Ich drogi przecięły się w 2008 roku we Wrocławiu przy okazji Wibracji tanecznych. Każdy z nich prowadził indywidualnie projekty kuratorskie, ulegając rozmaitym fascynacjom w obszarze tańca, teraz chcą odsłonić kulisy swojej pracy i działań. Jako kuratorski duet pracują razem od czterech lat, wspólnie tworząc projekty.

 

Kuratorzy: Anna Królica, Adam Kamiński

Organizator: Fundacja Performa

Partner: Stowarzyszenie JEST Człowiek

www.fundacjaperforma.com

 

Fundacja Performa_logo (miniaturka)

 

 

Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

 

Przewodnik taniec - logo projektu (miniaturka)

 

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia