ENG
A A A
 listopad 2020 

Dziś spotkanie Przestrzeni Wspólnej – miejsca online rozmów o choreografii i tańcu

28 września 2020

Inicjatywa Przestrzeń Wspólna to oddolna platforma wymiany wiedzy między osobami profesjonalnie i amatorsko praktykującymi i badającymi taniec, choreografię oraz szeroko rozumianą pracę z ciałem. Jej inicjatorkami są Alicja Czyczel, Katarzyna Słoboda i Marcelina Obarska.

 

Spotkania są regularne, bezpłatne i otwarte. Odbywają się co dwa tygodnie w poniedziałki lub wtorki przez ZOOM-a. Dzisiejsze spotkanie zaplanowano w godz. 18.00-20.00. 

 

Od organizatorek:

 

Spotykamy się, bo szukamy inspiracji. Widzimy wartość w budowaniu wspólnoty opartej na trosce i zaufaniu. Potrzebujemy alternatywnych sposobów wytwarzania wiedzy,
horyzontalnych struktur współpracy, integracji środowiska i budowania wielowymiarowych sieci sięgających poza jego ramy. Cenimy proces ponad produkt.

 

Projekt łączy różne środowiska, ma charakter międzynarodowy, inkluzywny i interdyscyplinarny (choreografia, sztuki wizualne, performans, teoria tańca itd.). Metoda naszej pracy opiera się na spotkaniach samokształceniowych, lekturze tekstów autorstwa praktyczek/praktyków i badaczek/badaczy tańca, dyskusjach seminaryjnych oraz dzieleniu się naszymi sposobami tworzenia, dokumentowania i rozwijania pracy artystycznej i badawczej.

 

Tworzymy Przestrzeń Wspólną dla siebie nawzajem, by umożliwić kolektywną i pozainstytucjonalną ekspresję, zrozumienie modeli i języków artystycznych oraz afirmatywną/konstruktywną krytykę naszych działań. Naszym kluczowym celem jest budowanie wspólnoty opartej na trosce i zaufaniu oraz wdrażanie horyzontalnej struktury współpracy opartej na transparentnych zasadach.

 

Kontakt: przestrzenwspolna2020@gmail.com

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/848190145963849 

 

Regularne, otwarte, on-line spotkania Przestrzeni Wspólnej kierowane są do osób zawodowo lub amatorsko zajmujących się choreografią i tańcem (jako praktyczki/praktycy i badaczki/badacze), ale nie wykluczają udziału wszystkich potencjalnie zainteresowanych. 

 

Zasady uczestnictwa:

 

1. Spotykamy się co dwa tygodnie: raz w poniedziałek, raz we wtorek. Spotkanie trwa dwie godziny.
2. Zapraszamy znajome/znajomych potencjalnie zainteresowane/zainteresowanych takim wydarzeniem. Jeśli chcę, żeby ktoś dołączył, troszczę się o to, żeby ta osoba znała kontekst i teksty. Zaproszenia na Facebooku giną w czeluściach internetu.
3. Jak dokumentujemy nasze spotkania? Nagrywamy audio, które dostępne będzie tylko dla uczestniczek/uczestników spotkania.

 

Link do Zoom-a (na gościnnych falach Muzeum Sztuki w Łodzi): https://us02web.zoom.us/j/86374806067...

Meeting ID: 863 7480 6067
Passcode: 469362

 

Teksty:

bell hooks „Teoria feministyczna”, tłum. Ewa Alicja Majewska, wyd. Krytyka Polityczna – rozdział „Siostrzeństwo. Polityczna solidarność między kobietami”

 

Renata Piotrowska- Auffret „Partytura na życie”: https://www.facebook.com/.../a.123583.../130087328817740/...

 

Teksty z folderu towarzyszącego wystawie Prototypy 03 – Carolina Caycedo i Zofia Rydet „Raport troski”, Muzeum Sztuki w Łodzi: https://msl.org.pl/.../Prototypy3-broszura-internet_4.pdf...

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia