ENG
A A A
 czerwiec 2021 

Warszawa: W sobotę otwarcie XVI Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Zawirowania”

29 września 2020

3 października o godz. 19.00 Centrum Teatru i Tańca w Warszawie zaprasza na wydarzenie inaugurujące XVI Międzynarodowy Festiwalu Tańca Zawirowania  polską premierę spektaklu Hyperspace, którego autorem jest James Batchelor. Pokaz odbędzie się w siedzibie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego przy ul. Aleksandra Fredry 8 (jest to także siedziba IMiT).

 

Hyperspace to próba zbadania miar wykorzystywanych przy pomiarze wielkich niewiadomych we wszechświecie, poczynając od ludzkiego ciała, a kończąc na kosmosie. Jest to studium ludzkiego ciała obserwowanego przez pryzmat kosmologii, czyli projekcji wszechświata wewnątrz ciała i dookoła niego. Zarówno wnętrze, jak i zewnętrze ciała rozebrane zostaje na czynniki pierwsze, w wyniku czego otrzymujemy samokrytykę męskiego ciała oraz jego dominacji w eksploracji kosmosu. W Hyperspace mięsiste ciało wygina się, rozciąga i zmienia niczym obcy przechodzący przemianę, a przy tym wydaje się być ogromne, a zarazem mikroskopijne.

 

Hyperspace to trzecie dzieło australijskiego choreografa należące do serii, która powstała dzięki ekspedycji naukowej na Antarktykę w 2016 roku. Seria ta jest próbą nawiązania dialogu, współpracy i wymiany między badaniami naukowymi i artystycznymi.

 

Choreografia, wykonanie: James Batchelor
Kompozytor, realizator dźwięku: Morgan Hickinbotham
Producentka, współtwórczyni: Bek Berger
Oświetlenie: Beizj studio
Grafika: Amber McCartney

 

James Batchelor (ur. 1992) jest choreografem i performerem z Canberry w Australii. Jego prace charakteryzują się klarownością wizualną, wrażliwością na strukturę przestrzeni oraz zabawą rytmami. Ruch Jamesa hipnotyzuje swym skupieniem i dbałością o szczegóły, przez co wciąga widza w świat zamyślenia i wyobraźni. Jego praktyka łączy w sobie takie dziedziny jak taniec, film, muzyka i rzeźba. W wyniku tego połączenia powstają oryginalne i wciągające dzieła, które trafiają do widzów na całym świecie.

 

2 października.o godz. 18.00 James Batchleor poprowadzi warsztaty w Akademii Tańca Zawirowania. Szczegóły

 

Tegoroczna edycja festiwalu Zawirowania odbywać się będzie przez kilka miesięcy i potrwa do grudnia.

 

Festiwal finansowany przez m.st. Warszawa.

Współorganizator: Centrum Teatru i Tańca w Warszawie

Wsparcie medialne: taniecPOLSKA.pl

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia