ENG
A A A
 listopad 2020 
Warszawa: Lucie Palazot, Alka Nauman „Tanz 23/24” – taneczna rekonstrukcja

Warszawa: Lucie Palazot, Alka Nauman „Tanz 23/24” – taneczna rekonstrukcja

2 października 2020

Dwóch zapomnianych artystów z Berlina lat 20. – awangardowy tancerz związany z dadaistycznymi kabaretami, Henri Châtin Hofmann, i niezwykły kompozytor, antyfaszysta i przyjaciel Waltera Benjamina, Ernst Schoen, spotkają się jeszcze raz sto lat później w Warszawie. Spektakl Tanz 23/24, inspirowany tymi dwiema niezwykłymi postaciami, jest eksperymentalną rekonstrukcją wieczoru tanecznego z 1924 roku, w którym Henri Châtin Hofmann wystąpił do utworów wielu wybitnych kompozytorów z epoki, w tym, między innymi, Ernsta Shoena, Karola Szymanowskiego czy Giana Francesca Malipiery.

 

Dwie tancerki i choreografki – Lucie Palazot i Alka Nauman – podejmą tę twórczą próbę wyobraźni, improwizując w kostiumach uszytych na wzór tych, w których wystąpił pamiętnego wieczoru Châtin Hofmann, specjalnie na tę okazję zrekonstruowanych przez Alicię Gladston. 

 

Na fortepianie akompaniować im będzie sam wnuk Waltera Benjamina, kompozytor i pianista Samuel Draper. Pokaz odbędzie się w sobotę 3 października o godz. 17.00 na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina (ul. Okólnik 2). Wstęp wolny, obowiązują zapisy: zapisy.curiecity@gmail.com

 

Wydarzenie poprzedzi wykład performatywny i wystawa archiwaliów w Curie City, które jest jego głównym organizatorem (Tamka 36, godz. 15.00).

 

 

 

Wydarzenia towarzyszące:
 
- wykład  performatywny światowej sławy specjalistów, znawców twórczości Waltera Benjamina – prof. Esther Leslie i dr. Sama - Dolbeara na temat sztuki awangardowej i antyfaszyzmu w latach 1920-1930 w Berlinie.
wystawa archiwaliów dotyczących Bauhausu, Ernsta Shoena oraz Waltera Benjamina
 

 

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia