ENG
A A A
 październik 2020 

W sobotę październikowa edycja Grand re Union

12 października 2020

W sobotę 17 października o godz. 14.00 warsztatem na żywo Sci Fi Anatomy, który poprowadzi Lea Kieffer, rozpocznie się październikowa edycja projektu Grand re Union. Warsztat skupi się na tworzeniu dialogu między materią ciała a oceanem naszych myśli i wyobraźni. Poprzez ruch, dźwięki i słowa uczestnicy pracować będą z nieformalną epickością, kunsztem ciała i magią. Od 18.00 Peter Pleyer z Agnes Benoit zaproszą do czytelni The Reading Room, gdzie przedstawią i przeczytają fragmenty z książek, które są dla nich znaczące, tych z przeszłości i teraźniejszości – na przyszłość oraz zaproszą słuchaczy do podzielenia się swoimi ulubionymi fragmentami z książek lub czasopism.

 

 

14.00 

Lea Kieffer Sci Fi Anatomy 

live streaming na Facebooku Grand re Union

 

Warsztat skupi się na tworzeniu dialogu między materią ciała a oceanem naszych myśli i wyobraźni. Poprzez ruch, dźwięki i słowa uczestnicy pracować będą z nieformalną epickością, kunsztem ciała i magią.

 

Organizatorzy zapraszają na wycieczkę somatyczną z przewodnikiem, podczas której treść przesuwa się z anatomicznych odniesień na śliskie zbocze science fiction. Prowadząca i uczestnicy używać będą pracy z ciałem i opowiadania historii jako narzędzi do badania naszych „dotykowych narracji” (tego, czego dotykamy i jak dotykamy) oraz sposobów wyobrażania sobie ciała i doznań fizycznych. Sprzeczność, inność i różnorodność mogą współistnieć, a nasze rzeczywistości mogą się stapiać, kształtować, zmieniać i ponownie stopić. Jeśli rzeczywistość jest fikcją, czy możemy urzeczywistnić nasze fikcje? 

 

Jak się przygotować do warsztatu: 

 

  • Stwórz sobie wygodną przestrzeń (koc i ciepłe ubranie pomogą) i upewnij się, że masz trochę miejsca wokół do ruchu (2-4 m² wystarczą). 
  • Przygotuj notes, papier, kredki, ołówki, pisaki (im więcej kolorów i rodzajów, tym lepiej!).  

 

 

16.00-18.30 

Peter Pleyer i Agnes Benoit (books on the move) The Reading Room
link do ZOOM-a zostanie podany bliżej daty wydarzenia na Facebooku i www.grandreunion.net

 

Agnes Benoit (projekt books on the move) i Peter Pleyer zapraszają do Czytelni! 

 

W pierwszej części przedstawią i przeczytają fragmenty z książek, które są dla nich znaczące, tych z przeszłości i teraźniejszości – na przyszłość.

 

W drugiej części zaproszą słuchaczy do dzielenia się z innymi swoimi ulubionymi fragmentami z książek lub czasopism.

 

 

Organizatorzy i partnerzy projektu: 

Art Stations FundationCounterPulse (San Francisco), Movement Reaserch (Nowy Jork), Trust for Mutual Understanding, Muzeum Susch, Goethe Institut Warschau, Ambasada Królestwa Niderlandów, Instytut Adama Mickiewicza/Culture.pl

 

grand re union belka z logotypami (miniaturka) 

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia