ENG
A A A
 grudzień 2020 
„Dance Philosophy” – taneczny kanał na polskim YouTube

„Dance Philosophy” – taneczny kanał na polskim YouTube

17 listopada 2020

Od czerwca na platformie YouTube działa kanał tematyczny w całości poświęcony tańcowi. Autorką projektu jest Patrycja Alenkuć – tancerka, choreograf, pedagog tańca i animatorka kultury. Dance Philosophy to, jak zaznacza, propozycja ciekawych i merytorycznych treści w tematyce tańca, a także uzupełnienie pewnej luki na polskiej platformie YouTube. Kanał adresowany jest do wszystkich, dla których taniec jest ważny – zarówno amatorów, jak i zawodowych tancerzy, do miłośników tej sztuki, ale i artystów innych dziedzin, którzy znajdą tu źródło inspiracji dla własnej twórczości czy do nawiązania współpracy. Znajdziemy na nim filmiki z zakresu wiedzy praktycznej i teoretycznej, a także wywiady z osobami działającymi w polskim środowisku tanecznym – m.in. z Elżbietą i Grzegorzem Pańtak, Jackiem Owczarkiem czy Witoldem Jurewiczem. Nie zabraknie też nagrań z choreografiami samej autorki.

 

Link do kanału na YouTube: tutaj https://www.youtube.com/channel/UCjUF57xy3YOyJsm9dzFYHRw

 

Jak zapowiada Alenkuć, w planach jest stworzenie internetowego kompendium wiedzy dla każdego, komu taniec jest bliski.

 

Opis projektu:

 

Kanał Dance Philosophy będzie konsekwentnie rozwijany w następujących obszarach:

- historii tańca,

- wiedzy teoretycznej o tańcu,

- wiedzy praktycznej o tańcu,

- promowania twórców: choreografów, tancerzy, teoretyków tańca, krytyków tanecznych, organizatorów wydarzeń tanecznych,

- materiałów edukacyjnych (lekcje, ćwiczenia, autorskie choreografie, wykłady),

- treści „zza kulis”,

- ciekawostek i nowości w tanecznym świecie,
- dzieleniem się własnym dorobkiem artystycznym autorki kanału oraz innych polskich artystów prężnie działających na polskiej scenie tańca.

 

Projekt skierowany jest do miłośników tańca, tancerzy amatorów, studentów, młodzieży, artystów związanych z tańcem (jeden z jego celów to wzmacnianie tożsamości i uczestnictwa artystów, edukatorów i animatorów w kulturze online) oraz artystów z innych dziedzin sztuki (w celach inspiracyjnych oraz w zamyśle przyszłościowej kooperacji).

 

Patrycja Alenkuć – tancerka, choreograf, pedagog tańca, animatorka kultury. Absolwentka Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na kierunkach: taniec i pedagogika.

 

W miesiącach czerwiec – wrzesień projekt Dance Philosophy był finansowany w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci.

 

Facebook: https://www.facebook.com/dance.philosophyy

Instagram: https://www.instagram.com/dance.philosophy/

 

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia