ENG
A A A
 grudzień 2020 

W czwartek Kino Tańca Online vol. 5. Hasło przewodnie: „ Z perspektywy kobiet”

17 listopada 2020

Mazowiecki Instytut Kultury i Fundacja Artystyczna PERFORM w ramach Centralnej Sceny Tańca zapraszają na program filmowy Kino Tańca poświęcony kobietom. Filmy będzie można obejrzeć bezpłatnie, przez trzy dni. Link do albumu Kino Tańca Online vol. 5 z filmami i krótkim wideo wprowadzeniem zostanie opublikowany w tym wydarzeniu na Facebooku w czwartek 19 listopada o godz. 19.00 i będzie dostępny do niedzieli 22 listopada. Kuratorką programu jest Regina Lissowska-Postaremczak.  

 

Od organizatorów:

 

W kontekście trwającej pandemii COVID-19 obserwujemy narastające tendencje powrotu do tradycyjnych domowych ról. Sytuacja społecznej izolacji szczególnie dla kobiet idzie w parze nie tylko z gwałtownym wzrostem stawianych wobec nich wymagań i presji, ale nierzadko również z naruszaniem i ograniczaniem ich podstawowych praw – zarówno w przestrzeni prywatnej, jak i w sferze politycznej.

 

Tym sytuacjom, często pomijanym w debacie publicznej, towarzyszącym im emocjom, a także odbiegającym od stereotypowych wyobrażeń poczuciu kobiecości chcemy przyjrzeć się poprzez medium filmu tańca – z perspektywy kobiet.

 

Oddajemy także głos samym twórczyniom, które zgodziły się osobiście opowiedzieć o kontekście i motywacji stojącej za powstaniem ich filmów.

 

Program:

 

WRoNGHEADED, reż Mary Wycherley
Trailer: https://vimeo.com/184927366
Strona: https://marywycherley.com/wrongheaded

 

Unfolding, reż. Dylan Wilbur
Koncepcja i choreografia: Suzanne Chi i Rachel Slate
strona www.muddyfeetcontemporarydance.com
@muddyfeetdance

 

Inside (Inhabited Landscapes), reż. Carmen Porras
Trailer: https://vimeo.com/298871908
Strona: www.nidoproducciones.net

 

ANOD, reż. Marta Arjona i Mei Casabona
Trailer: https://vimeo.com/331404602

 

***

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury i Fundacja Artystyczna PERFORM

Projekt: Centralna Scena Tańca

Kuratorka: Regina Lissowska-Postaremczak

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia