ENG
A A A
 grudzień 2020 

„Wesele. Poprawiny” w reinterpretacji Polskiego Teatru Tańca i zespołu bodytalk z Münster. Premiera w sobotę

19 listopada 2020

Wystawiony po raz pierwszy w październiku 2017 roku spektakl w reżyserii Marcina Libera Wesele. Poprawiny zostanie poddany reinterpretacji i zaprezentowany w nowy sposób, z udziałem tancerzy zespołu bodytalk z Münster. Premiera filmu prezentującego spektakl powstały w wyniku połączenia materiałów przygotowanych po obu stronach Odry będzie miała miejsce w sobotę 21 listopada 2020 roku o godzinie 19.00 na kanale YouTube oraz profilu facebookowym Polskiego Teatru Tańca.

 

Spektakl w oryginale zrealizowany był we współudziale seniorów, którzy weszli w rolę gości weselnych. Idea partycypacji stała się punktem wyjścia dla zaproszenia grupy bodytalk, znanej z projektów angażujących lokalne społeczności i podejmujących ważne problemy społeczne.

 

Dzięki artystom skupionym wokół niezwykłego duetu Yoshiko Waki i Rolfa Baumgarta spektaklbardzo polski w wymowie, bo oparty na należącym do kanonu literatury dramacie Stanisława Wyspiańskiego, zyska ponadnarodowy wydźwięk i uniwersalny charakter. Autorką choreografii spektaklu jest Iwona Pasińska.

 

Nad nową interpretacją zespoły pracują jednocześnie w Poznaniu i Münster.

 

Wymiana pomysłów, twórcze dyskusje odbywają się zdalnie. Efekty pracy zespołów bodytalk i Polskiego Teatru Tańca są rejestrowane.

 

 

Projekt jest realizowany przy wsparciu wieloletniego programu NIEPODLEGŁA 2017-2022 w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza „Kulturalne Pomosty”.

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia