ENG
A A A
 marzec 2021 
HOTELOKO movement makers partnerem europejskiego projektu DANCE HIGWAYS

HOTELOKO movement makers partnerem europejskiego projektu DANCE HIGWAYS

23 lutego 2021

DANCE HIGHWAYS to europejski projekt, który łączy sześciu partnerów działających na polu tańca współczesnego: L'espace ASDC i Zappulla DMN Company w Palermo, Fundację Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ i kolektyw Hoteloko movement makers w Warszawie, THEATER DER KLÄNGE w Düsseldorfie, Dansearena nord w Tromsø, La Fundicion w Bilbao oraz La Galerie Chorėgraphique w Carcassonne.

  

Ten międzynarodowy projekt, wspierany przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus +, będzie realizowany przez dwa kolejne lata w postaci europejskiego kalendarza spotkań, w celu wymiany dobrych praktyk między profesjonalistami i profesjonalistkami w dziedzinie tańca współczesnego i sztuk pokrewnych. Jednym z ważniejszych zadań będzie także podwyższanie kompetencji artystów i artystek tańca poprzez regularne warsztaty taneczne.

 

Ideą projektu jest wspieranie i poprawa jakości oraz dostępności sztuki i kultury poprzez konsolidację relacji między profesjonalistami według klucza: Art-Education-Health and Integration. To projekt edukacji kulturalnej dla artystów i artystek oraz menadżerów i menadżerek tańca współczesnego, którego celem jest wzmocnienie synergii między partnerami w kontekście artystycznym, kulturowym i społecznym.

 

Od lutego 2021 do września 2022 zostanie zorganizowanych pięć dwudniowych międzynarodowych spotkań oraz pięć pięciodniowych warsztatów, które zgromadzą odpowiednio 12 międzynarodowych ekspertów i ekspertek w dziedzinie tańca i dokonają innowacyjnych doświadczeń artystycznych z udziałem 18 profesjonalnych tancerzy i tancerek z konsorcjum DANCE HIGHWAYS, podczas 25 dni warsztatów. Ponadto sześciu partnerów stworzy międzynarodowe festiwale, a także różne programy i wydarzenia upowszechniające sztukę tańca współczesnego, co stworzy okazję do podzielenia się owocami tego procesu z szeroką publicznością.

 

Dla sześciu partnerów DANCE HIGHWAYS celem jest znalezienie odpowiedzi na pytania o przyszłość sztuki tańca w kontekście kryzysu wywołanego przez pandemię zarówno dla sektora choreograficznego, jak i dla wrażliwych grup społeczności, poprzez szereg narzędzi, jakie dają praktyki tańca współczesnego.

 

Gospodarzem pierwszego spotkania, które odbędzie się w Carcassonne w dniach 24 i 25 lutego 2021 roku, będzie La Galerie Chorégraphique, wiodący partner DANCE HIGHWAYS. Polskę będą reprezentowały Agata Życzkowska, reżyserka, aktorka, menadżerka i kuratorka tańca oraz Adriana Liwara, menadżerka i koordynatorka realizująca projekty taneczne.

 

Projekt współfinansowany w ramach Programu Unii Europejskiej „Erasmus+”.

 

Działania:

Międzynarodowe spotkanie: 24–25 lutego 2021, Carcassonne, Francja

Warsztat: 10–16 maja 2021, Palermo, Włochy

Warsztat: 6–10 września 2021, Carcassonne, Francja

Warsztat: 11–17 grudnia 2021, Warszawa, Polska

Międzynarodowe spotkanie: grudzień 2021, Warszawa, Polska

Warsztat: kwiecień 2022, Tromsø, Norwegia

Międzynarodowe spotkanie: czerwiec 2022, Bilbao, Hiszpania

Warsztat: sierpień 2022, Düsseldorf, Niemcy

Międzynarodowe spotkanie: sierpień 2022, Düsseldorf, Niemcy

Międzynarodowe spotkanie: wrzesień 2022, Carcassonne, Francja

 

Erasmus + logo (miniaturka) 

 

Dance Highways logo (miniaturka)

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia