ENG
A A A
 kwiecień 2021 
"Kreacje 13"

Teatr Wielki – Opera Narodowa: W sobotę premiera „Kreacji 13”

25 marca 2021

Warsztaty choreograficzne Kreacje na przestrzeni sezonów stały się tradycją w repertuarze Polskiego Baletu Narodowego. Wprowadzone w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej z inicjatywy Krzysztofa Pastora owocują każdego roku nowymi etiudami tancerzy PBN, którzy pragną zmierzyć się z wyzwaniami, jakie stawia kompozycja choreograficzna.


Rokrocznie cieszą się ogromnym zainteresowaniem entuzjastów tańca spragnionych nowych wrażeń choreograficznych. Podczas 13. edycji przekonamy się, że pandemia potęguje kreatywność artystów. Na pewno będzie to wieczór pełen niespodzianek.
W programie: Kant Joanny Drabik, Mi Anny Hop, 2701 Gianniego Melfiego, Concerto for Piano and Seven Notes Antonia Lanzo, Ty i ja Michała Chróścielewskiego, Wspomnienie Łukasza Tużnika, Femme Kristófa Szabó.

 

Premiera Kreacji 13 odbędzie się 27 marca o godz. 19.00 na platformie vod.teatrwielki.pl. Spektakl będzie dostępny przed 48 godzin.

Ten projekt daje naszym artystom możliwość spojrzenia na swój zawód nie tylko od strony twórców i wykonawców, ale też z perspektywy osób, często dla publiczności niewidocznych, bez których jednak teatr nie może funkcjonować. I tak np. tancerze redagują programy do „Kreacji”, bywają inspicjentami, menadżerami projektu, koordynują stronę techniczną spektaklu itp. To wszystko daje im możliwość spróbowania swoich sił w rozmaitych teatralnych profesjach, a tym samym otworzenia sobie innych perspektyw zawodowych po zakończeniu pięknej, ale niestety niezbyt długiej kariery tanecznej.

Od ubiegłego roku wciąż nie możemy zaprosić Państwa na widownię naszej sceny kameralnej, gdzie zawsze pokazywaliśmy nowe miniatury choreograficzne naszych tancerzy. Pandemia zakłóca od dawna regularną działalność Polskiego Baletu Narodowego. Ale zespół stale pracuje nad wznawianymi i nowymi przedstawieniami, nawet jeśli nie mamy szansy zaprezentować ich Państwu na żywo. Również praca warsztatowa naszych tancerzy przebiegała płynnie, chociaż ubiegłoroczne „Kreacje 12 mogliśmy pokazać jedynie online. Podobnie jest w tym roku.

Pomimo obecnych trudności w bezpośrednich spotkaniach z publicznością, osobiście bardzo pozytywnie oceniam rozwój tego przedsięwzięcia. I wierzę, że również tegoroczne Kreacje 13, oglądane na naszej platformie VOD, dadzą Państwu dużo satysfakcji. Pełen wiary, że już w przyszłym roku spotkamy się razem na widowni
"

                                                       

Krzysztof Pastor

Dyrektor Polskiego Baletu Narodowego

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia