ENG
A A A
 kwiecień 2021 
Grafika: plakat grupy Flo6x8

Radio Kapitał: Jutro kolejna audycja „Kto nie skacze”. Temat: flamenco

26 marca 2021

Audycja Kto nie skacze w Radiu Kapitał to autorski program Anki Herbut i Łukasza Wójcickiego o tańcu i choreografii, a także o formach scenicznych z pogranicza działań artystycznych i aktywizmu, choreografiach społecznych i społecznych tańcach oraz o tym, jak polityczność łączy się ze sztuką, somatyką i fizycznością. Na cykl audycji składają się rozmowy z tancerkami i tancerzami, choreografkami i choreografami, działającymi na polu artywizmu i sztuki zaangażowanej. Audycja odbywa się w co czwartą sobotę, o godz. 12.00.

 

Do tej pory odbyło się 11 odcinków, m.in. o choreomaniach, o flircie tańca z totalitaryzmami, o vogueingu, krampingu, o choreografiach site-specific czy o artystkach i artystach z niepełnosprawnościami. Archiwalne audycje można odsłuchać na stronie Radia Kapitał: https://radiokapital.pl/shows/kto-nie-skacze

 

Tematem 12. odcinka audycji będzie flamenco. Wbrew pozorom skomercjalizowanego wyobrażenia na rzecz przemysłu turystycznego, masowej popkultury i neoliberalnej wizji świata, jest to sztuka, która wyrasta z buntu i sprzeciwu wobec struktur władzy. Sztuka, która narodziła się jako broń polityczna do wzmacniania głosu i obecności dyskryminowanych grup społecznych.

 

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia