ENG
A A A
 kwiecień 2021 
IMiT: Trwa nabór wydarzeń tanecznych do trzeciej ogólnopolskiej akcji tańczMY

IMiT: Trwa nabór wydarzeń tanecznych do trzeciej ogólnopolskiej akcji tańczMY

29 marca 2021

Już po raz trzeci odbędzie się ogólnopolska akcja tańczMY, którą Instytut Muzyki i Tańca organizuje z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca obchodzonego na całym świecie 29 kwietnia już od prawie 40 lat.

 

– Celem działania jest zrzeszenie środowiska tanecznego wokół ważnej dla nas wszystkich idei obchodów tego święta. Hasło „tańczMY” sugeruje właśnie ten wspólnotowy charakter, który mamy zamiar w kolejnych edycjach rozszerzyć także na inne środowiska, docierając do osób niezwiązanych na co dzień ze sztuką tańca – mówi Aleksandra Dziurosz, zastępca dyrektora Instytutu Muzyki i Tańca.

 

Nabór wydarzeń składających się na akcję tańczMY potrwa do 14 kwietnia. W związku z sytuacją epidemiczną możliwe jest zgłoszenie zarówno tych odbywających się stacjonarnie, jak i w formule on-line.

 

W akcji, która odbędzie się od 22 kwietnia do 9 maja, mogą wziąć udział instytucje kultury, organizacje pozarządowe, nieformalne grupy artystyczne oraz osoby fizyczne. Wszyscy otrzymają możliwość oznaczenia organizowanych wydarzeń znakiem tańczMY, który będzie scalać te przedsięwzięcia wokół wspólnej idei.

 

W pierwszej edycji do akcji tańczMY przyłączyło się 45 organizatorów z ponad 80 wydarzeniami, w których wzięło udział około 7 tysięcy uczestników i blisko 15 tysięcy widzów. W zeszłym roku, mimo pandemicznych trudności, aż 5,5 tysięcy uczestników wzięło udział w ponad  30 wirtualnych wydarzeniach. Radością z tańca dzielono się podczas spektakli, wydarzeń animacyjno-społecznych i naukowych, warsztatów i konkursów tanecznych w ramach programu. Mimo że wiele wydarzeń zostało przesuniętych w czasie z powodu obostrzeń covidowych, pasjonatom tańca udało się licznie zorganizować w sieci i promować taniec we wszystkich stylach i formach.

 

Zgłoś swoje wydarzenie i podziel się radością z tańca z innymi!

 

Kontakt w sprawie akcji: tanczMY@imit.org.pl

 

Regulamin akcji tańczMY: pobierz w PDF

Formularz zgłoszeniowypobierz w Excel

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia