ENG
A A A
 kwiecień 2021 

TVP Kultura: W niedzielę kolejne odcinki „Sceny tanecznej” – taniec jazzowy, step i musical

2 kwietnia 2021

W niedzielę 4 kwietnia o godz. 22.15 i 22.45 TVP Kultura wyemituje kolejne odcinki programu Scena taneczna. Jest to nowy cykl stacji, w którym widzowie poznają historię tańca i różnorodność jego języka. W dziewiątym i dziesiątym odcinku zaprezentowane zostaną: taniec jazzowy i stepowanie oraz taniec musicalowy.

 

W tańcu jazzowym zobaczymy zespół Kieleckiego Teatru Tańca, w stepie Joannę i Chrisa Ernestów, a fragmenty ze spektakli m.in. Mamma Mia!, Hair i Jesus Christ Superstar zatańczy zespół Teatru Rozrywki w Chorzowie. O rozwoju tych technik i form tanecznych opowiedzą Aleksandra Dziurosz i Klaudia Carlos.

 

odc. 9. Taniec jazzowy i stepowanie: Kielecki Teatr Tańca, Joanna i Chris Ernest

4 kwietnia, godz. 22.15

 

W dziewiątym odcinku Sceny tanecznej widzowie odbędą podróż do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. To tam największą popularność zyskał taniec jazzowy oraz stepowanie. O rozwoju tych technik opowiedzą Aleksandra Dziurosz i Klaudia Carlos. Kielecki Teatr Tańca zaprezentuje choreografie ze swojego repertuaru. W stepowaniu zobaczymy Joannę i Chrisa Ernestów. 

 

Odc. 10. Musical: Teatr Rozrywki w Chorzowie

4 kwietnia, godz. 22:45

 

W dziesiątym odcinku Sceny tanecznej wystąpi zespół Teatru Rozrywki z Chorzowa, który zaprezentuje fragmenty kilku musicali – m.in. utwory ze spektakli Mamma Mia!, Hair i Jesus Christ Superstar. O rozwoju tej formy teatralno-tanecznej opowie Aleksandra Dziurosz i Klaudia Carlos.

 

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia