ENG
A A A
 czerwiec 2021 

Teatr Wielki w Łodzi: Dziś transmisja na żywo „Greka Zorby”

29 kwietnia 2021

29 kwietnia o godz. 18.30 z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca Teatr Wielki w Łodzi zaprasza na transmisję na żywo baletu Grek Zorba w choreografii Lorki Massina z muzyką Mikisa Theodorakisa.

 

Spektakl nieustannie zachwyca publiczność na całym świecie od ponad 30 lat, czyli światowej prapremiery w Arena di Verona oraz polskiej premiery na scenie łódzkiego Teatru Wielkiego w 1990 roku. Przywrócenie tytułu do repertuaru Teatru Wielkiego w Łodzi w lutym 2020 roku spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem, artyści zostali nagrodzeni przez publiczność owacjami na stojąco i kilkukrotnie bisowali finał spektaklu.

 

W partii tytułowej wystąpi Joshua Legge, nominowany do tytułu „Osobowość roku 2020” za „energetyczną, główną rolę w cieszącym się ogromną popularnością spektaklu Grek Zorba, szybkie zdobycie uznania łódzkiej publiczności oraz własne, znakomite prace choreograficzne”. Postać Johna zatańczy pierwszy solista Dominik Senator. W roli Mariny zobaczymy solistkę Laurę Korolczuk, w rolę Madame Hortense wcieli się Alicja Bajorek, laureatka tytułu „Perły Tańca”,  zaś jako Manolios wystąpi Yuki Itaya, który w tym sezonie awansował na solistę łódzkiego baletu.

 

Postać Zorby – człowieka wolnego i króla życia z powieści Nikosa Kazandzakisa, spopularyzowana na całym świecie przez filmową kreację Anthony’ego Quinna, stała się symbolem swobody i bogactwa wewnętrznego, symbolem człowieka, który może być dobrym i nie boi się dobrym być. Jego finałowy porywający taniec sirtaki – od czasów filmu nazywany po prostu zorbą – jest kwintesencją filozofii życiowej i charakteru tytułowego bohatera, a niezwykle barwna muzyka Mikisa Theodorakisa – Greka z krwi i kości –  „unosi” tancerzy w efektownej choreografii Lorki Massine’a.

 

Balet Massine’a ciągle święci triumfy na różnych, nie tylko europejskich scenach; zmienia się, nabiera nowych znaczeń, a jego choreografia rozwija się wraz z wykonującymi ją zespołami baletowymi. Jedynie muzyka pozostaje ta sama: wielobarwna, emocjonalna i dynamiczna.

 

Greka Zorbę na żywo z Teatru Wielkiego w Łodzi będzie można oglądać za pośrednictwem strony live.bilety24.pl.

 

Bilety w cenie 20 zł będą dostępne na stronie operalodz.com, bilety24.pl oraz w kasach Teatru.

Z przyczyn technicznych bilety w dniu spektaklu będzie można kupić do godz. 17.30. 

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia