ENG
A A A
 maj 2021 
„Kultura (prze)żyje” online w poznańskim Teatrze Muzycznym

„Kultura (prze)żyje” online w poznańskim Teatrze Muzycznym

4 maja 2021

Akcja Kultura (prze)żyje to głos artystów, którzy w czasach pandemii zostali skonfrontowani z brakiem możliwości pracy i spotkania z żywą widownią.  Ma charakter oddolny i jest pomysłem jednego z tancerzy teatru – Mateusza Adamczyka. Formą ekspresji, na którą zdecydował się twórca, jest wideo. Wybrane techniki rejestracji oraz typy obiektywów mają na celu uchwycenie różnorodności i indywidualnych wyróżników poszczególnych historii. Całość można obejrzeć na stronie i mediach społecznościowych Teatru Muzycznego w Poznaniu.

 

W ramach akcji Mateusz Adamczyk napisał scenariusz oraz wyreżyserował pięć etiud tanecznych. Są one osobnymi dziełami, ale funkcjonują również jako jedna całość.

 

Język tańca staje się tutaj formą wyrazu smutku, złości, lęku i niepewności, niezależnie od szerokości geograficznej. Próby przeniesienia się do nowej rzeczywistości i zamknięcia sztuki w formule online okazały się niewystarczające i nie dające satysfakcji ani artystom, ani widzom. Jedyne, co pozwala im przetrwać ten ciężki czas to nadzieja, że kiedyś wszystko wróci do normy. Jest to również osobisty gest solidarności w stosunku do pozostałych artystów. Wszyscy mierzyli się z podobnymi problemami i dalej starają się przetrwać za wszelką cenę.

 

Materiał dostępny jest na Facebooku, Instagramie oraz stronie internetowej poznańskiego Teatru Muzycznego (www.teatr-muzyczny.pl), a także kanale YouTube (TUTAJ).

 

Scenariusz i choreografia: Mateusz Adamczyk

Wideo: Maciej Olejniczak, Mariusz Hejna

Występują: Paula Goerlich, Zofia Grażyńska, Aleksandra Piwowarek, Joanna Przybylska, Weronika Sieczkarek, Marianna Tanaś, Mateusz Adamczyk, Kacper Czyż, Bartosz Dopytalski, Jakub Grzelak

Lektor: Radosław Elis

Nadzór pedagogiczny: Tomasz Manowski

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia