ENG
A A A
 lipiec 2021 

„Przewodnik taniec. vol. 2”: W rozmowie i na spacerze z TO-EN

14 lipca 2021

Fundacja Performa zaprasza na spacer i rozmowę z gdańską artystką TO-EN, która odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19.00 w ramach premierowej odsłony kolejnego odcinka z cyklu Przewodnik taniec. vol. 2.

 

To niekonwencjonalne spotkanie w przestrzeni prywatnej z tancerką butoh, wspólne wyjście na spacer i skupienie się na otoczeniu. Ta wędrówka wśród traw i drzew staje się pretekstem do rozmowy również, a może przede wszystkim, o naturze i jej relacji z człowiekiem. Niecodzienne miejsce ustanawia perspektywę rozmowy – stąd pojawiają się tematy ciszy, kontaktu z naturą, jej miejsca w naszym świecie. Pojawiają się także ciekawe wątki w kontekście praktyki butoh. Spotkanie pachnie łąką, kusi zielenią trawy do kontaktu z naturą.

 

TO-EN jest artystką związaną z Gdańskiem, specjalizuje się w tańcu butoh, niedawno miała premierę impresji filmowej black landscapes. O TO-EN i jej praktyce można przeczytać na stronie: www.toenbutoh.com.

 

Przewodnik taniec proponuje subiektywne spojrzenie i daje możliwość wirtualnego wędrowania po nowych przejawach tańca współczesnego, performansu i nowej choreografii. Ta współczesna platforma jest kształtowana przez pryzmat kuratorskich fascynacji i poszukiwań.

 

Rozmowy z artystami są dostępne na stronie i w mediach społecznościowych Fundacji Performa: www.fundacjaperforma.com.

 

Link do rozmowy z TO-EN: https://www.fundacjaperforma.com/rozmowy-z-artystami/0hvrgzk6r0sby93s38eh1mu36xebzs.

 

 Platformę Przewodnik taniec. vol. 2 kreuje Anna Królica (Fundacja Performa).

 

Kuratorka: Anna Królica

Występują: TO-EN Butoh Company

Kamera, montaż.: Paweł Czarnecki

Intro kompozycja: Darius Gall

Organizator: Fundacja Performa

Projekty graficzne: agawawro.com

 

Partnerzy: Nowohuckie Centrum Kultury - Krakowskie Centrum Choreograficzne, MADcatalog

Patroni medialni: TaniecPOLSKA.pl, dlaStudenta.pl, Teatr dla Wszystkich

 

Projekt jest dofinansowany ze środków Miasta Krakowa.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia