ENG
A A A
 sierpień 2020 
wydarzenia - archiwum | 1
fot. materiały organizatora

Gdańsk: „Płynność typowa dla ptaków” – warsztat Ustowska/Grabarczyk

9 sierpnia 2020 | godz. 14:00 | Gdańsk: ul. Elektryków 1, Twoja Stocznia / SoSalsa – Solidarity of Salsa (Sala Zachodnia); w godz. 14.00-18.00

Warsztaty

Katarzyna Ustowska i Artur Grabarczyk zapraszają na warsztat Płynność typowa dla ptaków (ang. Fluidity typical of birds). To propozycja dla wszystkich zainteresowanych zgłębianiem praktyki tańca: motoryki, dynamiki, koordynacji, jakości i wirtuozerii ciała oraz myśli w ruchu. Składa się z lekcji tańca współczesnego oraz części kreatywnej. Lekcja prowadzona przez Grabarczyka będzie bazować na technikach floor work, release, Cunningham oraz elementach improwizacji. Ustowska zaproponuje rozszerzenie pola uwagi na to, jak reagujemy i adaptujemy się do otoczenia – przestrzeni, ludzi czy dźwięków – poprzez taniec i co może z tego wyniknąć.

 

 

 

Projekt graficzny: Karol Jaworski

Warszawa/Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski: „To Be Real #4”

8 sierpnia 2020 | godz. 24:00 | Warszawa: Jazdów 2, park przed Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Performans

W ramach projektu To Be Real trzy zespoły artystów tworzą wydarzenia, w których centrum znajdują się ciała tańczące wspólnie do muzyki elektronicznej. Przestrzenie instytucji sztuki zamieniają się w taneczny parkiet, zgodnie z tradycją Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, gdzie w latach 90. odbywały się warszawskie rave’y. To Be Real #4 jest ostatnią odsłoną tego cyklu.

Publiczny pokaz działania twórców zaproszonych do tej edycji, szwajcarskiego artysty Nilsa Amadeusa Langa, kolektywu dj’skiego Oramics i polskiego artysty wizualnego Sebastiana Sebulca, zaplanowany jest na 8 sierpnia 2020. Wydarzenie przyjmie formę całonocnej instalacji performatywnej z udziałem DJ-ów i performerów, która odbędzie się przed Zamkiem Ujazdowskim.

 

Pokaz site-specific „Po-łączenia” na Kępie Potockiej. Fot. Marta Ankiersztejn.

Warszawa/Centralna Sieć Tańca 2020: Pokaz site-specific „Po-łączenia”

8 sierpnia 2020 | godz. 17:00 | Warszawa: Ogród Saski (szczegółowa mapka pod opisem)

Performans

W ramach Centralnej Sceny Tańca Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Sztuka Ciała i Mazowiecki Instytut Kultury zapraszają na pokaz site-specific Po-łączenia, który odbędzie się w Ogrodzie Saskim w Warszawie.

 

„Po-łączenia” to projekt, na który składają się działania performatywne site-specific oparte na strukturach improwizacyjnych. Ruch tancerzy oraz improwizowana muzyka na żywo podkreślają kontakt z otoczeniem oraz zapraszają widza do  doświadczania –

oddechu, poczucia ciała, zatrzymania. W procesie twórczym interesują ich sposoby nawiązywania autentycznego kontaktu z drugim człowiekiem oraz z naturą. W czasach fizycznego dystansowania się spowodowanego pandemią, temat ten nabiera szczególnego znaczenia...

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia